Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

mObywatel dostępny dla iOSowców!


mObywatel to już standard na urządzeniach z systemem Android. Co więcej, to właśnie tutaj dostępne jest już biometryczne logowanie. Teraz jednak czas na rozszerzenie usługi! Chciałoby się powiedzieć… wreszcie!

Ministerstwo Cyfryzacji podjęło się nowej wersji aplikacji mObywatel. Tym razem wreszcie na urządzenia z systemem iOS. Równocześnie najważniejszą opcją, na którą czekano, poza samą aplikacją, jest możliwość logowania się biometrią linii papilarnych i twarzy. 

Tym razem jednak w przedbiegach wygrał Android, który to udostępnił już taką opcję zdecydowanie wcześniej.

mobywatel

mObywatel o dwóch twarzach

I nie mowa tutaj o dwóch systemach, którym oferuje się teraz aplikacja. W międzyczasie warto wiedzieć, że ta, prócz biometrii palca lub twarzy wymaga jeszcze wprowadzenia za każdym razem PINu

Tymczasem, mogłoby się wydawać, że to nadmierna ostrożność. Jednak to prawdopodobnie jedyna aplikacja, która podjęła się takiej alternatywy. 

Co ciekawe, przecież nawet aplikacje bankowe, które udostępniają konta i rachunki można przejrzeć korzystając z zaledwie jednego z powyższych.

mPrawo Jazdy, m… misja!

Tymczasem elektroniczna wersja zdaje się spełniać misję, którą sobie założyła. Wkrótce w aplikacji ma pojawić się kolejna nowość – mPrawo Jazdy. Już trwają testy tej funkcji.

A ponieważ mObywatel umożliwia już dostęp z dokumentów pokroju dowód osobisty, rejestracyjny czy potwierdzenie ubezpieczenia – z pewnością prawo jazdy będzie strzałem w dziesiątkę. 


View Comments
There are currently no comments.