Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Milion transakcji BLIKiem w IKO


Liczba transakcji BLIKiem w IKO przekroczyła właśnie milion!  Codziennie, w dni robocze, klienci wykonuje blisko 30 tys. takich operacji i, co ciekawe, ta liczba systematycznie rośnie!

Tymczasem, ze zbliżeniowego BLIKa najchętniej korzystają klienci PKO Konto za  Zero, PKO Konto dla Młodych czy PKO Konto bez Granic oraz młodzież w wieku 13-18 lat, posiadająca PKO Konto Pierwsze.

W międzyczasie, warto też dodać, że transakcje krajowe to ponad 99% wszystkich płatności. Z kolei za granicą najwięcej takich transakcji wykonano na przykład w Niemczech, na Ukrainie czy w Holandii. 

Czytaj też: Autopay podwoiło liczbę użytkowników. I to w rok!

Milion transakcji BLIKiem w IKO!

Milion transakcji BLIKiem w IKO!

Sam BLIK zbliżeniowy pojawił się dla użytkowników aplikacji IKO w listopadzie 2021. By skorzystać z tej metody trzeba posiadać aktywną blokadę urządzenia – zabezpieczenie telefonu kodem czy odciskiem palca. W efekcie, by zapłacić wystarczy tylko po odblokowaniu zbliżyć smartfon do terminala! Na tym z kolei powinna widnieć opcja karta płatnicza i sprzedawca powinien wiedzieć, że chodzi właśnie o płatność zbliżeniową, a  nie o płatność kodem BLIK.

Tymczasem, liczba aktywnych aplikacji IKO w listopadzie 2021 przekroczyłą rekordowe na naszym rynku… 6 milionów! W efekcie, od momentu uruchomienia jej w marcu 2013 – użytkownicy zalogowali się do niej ponad 4,1 miliarda razy i wykonali aż miliard transakcji!

Czytaj też: Stablecoin od PayPal? Kryptowojna na stablecoiny!

Transakcji BLIK dokonasz na całym świecie!

Użytkownicy BLIKa mogą już płacić zbliżeniowo wszędzie! Nie tylko we wszystkich terminalach POS, ale także w każdym terminalu zbliżeniowym oznaczonym logo Mastercard na całym świecie! Transakcje w walutach obcych przeliczane są na złotówki bez dodatkowych opłat po kursach Mastercard.

Dodatkowo, poza PKO BP zbliżeniowego BLIKA udostępniły też takie banki jak ING, Alior, Millennium. mBank, czy Santander. Nie w każdym z nich takie rozwiązanie jest jednak dostępne dla wszystkich klientów.

Czytaj też: Regulacja rynku kryptowalut: Wielka Brytania bierze ją w swoje ręce!


View Comments
There are currently no comments.