Kryptopłatności
Posted By Admin

Giełda kryptowalut Kanga na liście ostrzeżeń


Operatorem serwisu Kanga, od niedawna, nie jest już Good Investments z Seszeli, a spółka zarejestrowana w Belize. Co ciekawe, Komisja Nadzoru Finansowego ma zastrzeżenia co do obu tych podmiotów.

KNF poinformował oficjalnie o umieszczeniu na liście ostrzeżeń publicznych firmy Good Solution Investments Limited w związku z funkcjonowaniem strony kanga.exchange. Warto też dodać, że podmiot pojawił się tutaj w efekcie podejrzenia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli prowadzeniem działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia. Komisja Nadzoru Finansowego skierowała więc zawiadomienie w tej kwestii do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Czytaj też: Reklama kryptowalut pod ostrzałem Wielkiej Brytanii!

Z kolei sama Kanga to wywodząca się z polski giełda kryptowalut, która oferuje nie tylko możliwość zakupu i sprzedaży najbardziej popularnych kryptowalut, ale przede wszystkim.. Tokenów w ramach emisji prowadzonych przez startupy poszukujące finansowania. W międzyczasi eumożliwia także wymianę kryptowalut za pośrednictwem sieci blisko 100 punktów stacjonarnych na terenie kraju.

Kanga

Giełda kryptowalut Kanga na liście ostrzeżeń publicznych!

Co ciekawe, w październiku minionego roku współpracę z Kangą nawiązał Zen. Wówczas pojawiła się oferta karty debetowej, która dała możliwość operacji bezgotówkowych i gotówkowych środkami zgromadzonymi w portfelu Kanga właśnie.

Jednak razem z aktualizacją regulaminu 11 stycznia zmienił się także operator giełdy. W nowej wersji dokumentu operatorem nie jest już Good Investments LTD, a Good Solution Investment Limited z Belize. W efekcie, właśnie ta druga spółka trafiła na listę ostrzeżeń publicznych, dołączając do znajdujących się tutaj już Good Investments LTD i BSSIP LTD.

Z kolei po wpisaniu tutaj dwóch pierwszych podmiotów – Kanga wydała oświadczenie, w którym oficjalnie nie zgadza się z zarzutami KNF. Dodatkowo, sami przedstawiciele firmy stwierdzili:

Od kilku tygodni w przestrzeni internetowej podejmowane były działania zmierzające do oczernienia działalności i usług świadczonych przez Kanga Exchange, co mogło wpłynąć na decyzje o umieszczeniu podmiotu na liście. (…) Zaistniałą sytuację odbieramy nie tylko jako próbę zaszkodzenia Kanga Exchange, ale działanie uderzające i szkodzące polskiej społeczności kryptowalutowej.

Czytaj też: Bitpanda rozszerza ofertę Bitpada Socks!


View Comments
There are currently no comments.