Kryptopłatności
Posted By Admin

Zonda – giełda kryptowalut z licencją w Kanadzie


W międzyczasie firma zapowiedziała szereg nowości, na które klienci będą mogli liczyć jeszcze w tym roku! Zonda, wywodząca się z Polski giełda kryptowalut, do  niedawna funkcjonowała jako BitBay. Teraz z kolei poinformowała oficjalnie, że… Otrzymała licencję na świadczenie usług w Kanadzie!

Licencję przyznał sam FINTRAC – Financial Transactions and Reports Analysis Center of Canada, a podmiot będzie mógł działać jako MSB – Money Services Business. Co ciekawe, licencja zobowiązuje firmę do przeciwdziałania procederowi prania pieniędzy i finansowania działalności terrorystycznej.

Czytaj też: Stablecoin od PayPal? Kryptowojna na stablecoiny!

Zonda - giełda kryptowalut z licencją w Kanadzie
bitbay cash

Zonda – pierwsza giełda kryptowalut z licencją w Kanadzie

Dodatkowo, spółka chwali się, że otrzymała kanadyjską licencję jako pierwsza europejska giełda kryptowalut. W efekcie, Kanadyjczycy niebawem będą mogli handlować ponad 60 kryptowalutami i tokenami w parach z walutami fiat i stablecoinami. A co jeszcze ważniejsze – firma zapewnia, że napływ nowych użytkowników będzie równoważny lepszej płynności. Obecnie z rozwiązań Zondy korzysta ponad milion klientów.

Z kolei samo wejście do Kanady ma być jedynie etapem w planie całej globalnej ekspansji. Zonda zaznacza także, że na każdym kolejnym rynku zamierza działać w ramach odpowiednich przepisów. Giełda ma być więc w pełni regulowana. Podmiot zapowiedział także udostępnienie klientom nowej platformy i aplikacji do handlu, a także – dodatkowych narzędzi dla firm i inwestorów prywatnych. Użytkownicy mogą się spodziewać tych zmian jeszcze w tym roku.

Czytaj też: Bezgotówkowa forma płatności – obowiązek sprzedawcy czy wymysł Polskiego Ładu? Spokojnie, nie musisz mieć terminala!


View Comments
There are currently no comments.