Aktualności
Posted By Admin

Visa upraszcza soft POS. Wszystkiemu winna Visa Acceptance Cloud


Amerykańska organizacja przekonuje, że technologie chmurowe to przyszłość płatności. Visa zaprezentowała więc rozwiązanie, które ma być innowacją tego roku – Visa Acceptance Cloud. Jest to, jak się okazuje, soft POS działający w chmurze. A to szaleństwo!

Co ciekawe, platforma ma sprawić, że bezgotówkowe transakcje staną się prostsze i zdecydowanie bardziej dostępne. Dodatkowo, wzrosnąć ma także liczba urządzeń, które spełnią rolę terminala.

Warto też dodać, że jesienią 2020 VIsa chwaliła się już rozwiązaniem Tap To Phone, umożliwiającym z kolei przyjmowanie płatności cyfrowych telefonem lub smartfonem z Androidem i chipem NFC. Co ciekawe, tutaj sprzedawca cz usługodawca miał zainstalować odpowiednią aplikację na urządzeniu mobilnym i tak zmieniał go w terminal. Narzędzie było dostępne na 15 rynkach, jednak pod koniec roku mogli cieszyć się nim już przedsiębiorcy z 54 krajów! W efekcie, w grudniu działało już blisko 300 tys. urządzeń!

Czytaj też: Diners Club jednak wycofuje się z Polski… Regulamin mówi jasno

Visa Acceptance Cloud

Visa upraszcza soft POS. Wszystkiemu winna Visa Acceptance Cloud

Z kolei sama VIsa Acceptance Cloud stanowi swego rodzaju rozwinięcie Tap To Phone. Jednak w tym przypadku nie ma potrzeby pobierania oprogramowania na konkretne urządzenie. Przecież to będzie znajdowało się w chmurze! Amerykańska organizacja przekonuje, że oznacza to na przykład wysoki poziom bezpieczeństwa. Równocześnie będzie także łatwiej o wszelkie aktualizacje, wprowadzanie usług pt. płatności odroczone czy analizę danych.

Co ciekawe, rozwiązanie giganta finansowego może się okazać przede wszystkim przydatne w czasach rozwoju tzw. internetu rzeczy.

Czytaj też: SoftPOS od Fiserv: z aplikacji korzysta już ponad tysiąc użytkowników!


View Comments
There are currently no comments.