Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Mastercard Carbon Calculator kalkulator śladu węglowego


Mastercard Carbon Calculator. Tak właśnie nazywa się nowa funkcja dla banków i fintechów od Mastercard. Firma ogłosiła właśnie, że rozwiązanie trafi do globalnej sieci już niebawem. W efekcie banki i fintechy będą mogły wdrażać z łatwością nową funkcję.

Tymczasem, konsumenci stali się bardzo wrażliwi na ekologię, także jeśli chodzi o branżę finansową. To już globalny trend. Z badania Mastercard wynika z kolei, że blisko 85% dorosłych deklaruje gotowość do podjęcia osobistych działań, które pomogłyby w zwalczaniu problemów środowiskowych.

Z kolei ponad połowa ankietowanych twierdzi, że zmniejszenie śladu węglowego jest teraz kluczowe. W międzyczasie prawie 60% respondentów uważa, że ich świadomość względem problemów klimatycznych znacznie wzrosła. 

Czytaj też: Atom Bank pozyskał kolejne dofinansowanie

Carbon Calculator

Carbon Calculator – podbije serca konsumentów?

Tymczasem, sama nowa funkcja dla banków i fintechów – Mastercard Carbon Calculator – ma informować konsumentów przede wszystkim… O śladzie węglowym ich zakupów. Wszystko po to, by ci mogli z kolei podejmować bardziej rozważne decyzje. Oczywiście w kwestii swoich wydatków, a w międzyczasie – przyczyniać się do odtwarzania lasów.

Co ciekawe, to narzędzie dobrze wpisujące się w rozwiązania typu ESG, które w coraz większym stopniu wdrażane są przez największe globalne marki. 

W międzyczasie warto także przypomnieć, że Mastercard i Doconomy nawiązały współpracę w 2019 roku wprowadzając na rynek aplikację DO. Ta właśnie umożliwiła śledzenie śladu węglowego, a dodatkowo jego kompensację poprzez przeznaczanie środków na proekologiczne projekty. Do aplikacji wydawana była biodegradowalna karta płatnicza.

Czytaj też: Czas najwyższy na płatności długopisem


View Comments
There are currently no comments.