Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Atom Bank pozyskał kolejne dofinansowanie


Brytyjski Atom Bank sfinalizował niedawno rundę inwestycyjną. W tej z kolei pozyskał 40 mln GBP. Samo dofinansowanie przeprowadzono już przy cenie 60 pensów za akcję, czyli o połowę mniej niż przy okazji wcześniejszej rundy inwestycyjnej z 2019 roku. Wszystko w efekcie kłopotów jednego z głównych udziałowców Atom Banku.

Co ciekawe, Woodford Patient Capital Trust był jednym z największych akcjonariuszy. Jednak w 2019 roku musiał zmierzyć się z poważnymi problemami. W międzyczasie grupa przeszła rebranding i zmieniła politykę inwestycyjną. Teraz z kolei zamierza trzymać swoje aktywa z dala od akcji prywatnych firm, nienotowanych na giełdzie.

W związku z tym Schroders nie bierze udziału w najnowszej rundzie inwestycyjnej Atom Bank, co odbiło się na wycenie akcji brytyjskiego challengera.

Sky News.

Czytaj też: Telemedycyna w bankowości – wszystko za sprawą Santandera

atom bank
źródło: Atom Bank

Atom Bank z dofinansowaniem 40 mln funtów

Tymczasem, obecna runda prowadzona była przez hiszpańską grupę BBVA – posiadającą 40% udziałów w Atom. Co ważne, do IPO ma dojść w ciągu najbliższych 48 miesięcy.

Jeśli z kolei chodzi o samą działalność, w  ciągu ostatniego roku Atom udzielił pożyczek dla MŚP o wartości ponad 700 mln funtów. To trzy razy więcej niż we wcześniejszym okresie. Dodatkowo, w drugiej połowie roku podatkowego otrzymał wnioski o kredyty hipoteczne na łączną  kwotę 400 mln GBP.

Czytaj też: Japoński Paidy z megarudną finansowania!


View Comments
There are currently no comments.