Systemy płatności
Posted By Admin

Czas najwyższy na płatności długopisem


Płatności długopisem są już faktem. Posiadacze wybranych modelu długopisów i piór marki Vod Moos mogą już nimi płacić w sklepach i punktach usługowych.

Tymczasem, płacenie smartfonem czy smartwatchem  już nie dziwi – ale długopisem? To jednak wszystko dopiero początek eksperymentów. Kolejnym przejawem jest współpraca szwajcarskiego producenta artykułów piśmienniczych ze szwedzkim fintechem Fidesmo. W efekcie właśnie przyszedł czas na płatności długopisem!

Czytaj też: Nowa wersja aplikacji ZEN

płatności długopisem

Płatności długopisem stały się faktem!

Co ciekawe, Fidesmo zajmuje się przede wszystkim implementacją różnych rozwiązań bezdotykowych. W tym właśnie płatności przedmiotami codziennego użytku. W międzyczasie z platformy korzysta już coraz więcej firm, a ostatnio dołączył do nich Von Moos.

Jego pióra wyposażone będą także w chipy NFC. W efekcie w połączeniu z tokenizacją karty – wszystko to pozwolić ma użyć piór czy długopisu do płatności w każdym terminalu! Czy to się przyjmie? To dopiero się okaże. Jedno jest pewne – płatności idą do przodu szybciej, niż można by się spodziewać!

Czytaj też: Płatności za parkowanie bezpośrednio z Revolut


View Comments
There are currently no comments.