fintech
Posted By Admin

Licencja bankowa w Wielkiej Brytanii dla Revoluta?


Licencja bankowa w Wielkiej Brytanii może okazać się realna, ponieważ Revolut wystąpił właśnie o dokument, który umożliwi mu działanie w UE.

Z racji Brexitu sprawy nieco się skomplikowały.  W efekcie, stało się to, o w zasadzie musiało. Fintech podjął działania ku temu, by zwerbować licencję bankową na macierzystym rynku.

Tymczasem, na ten moment z Revoluta korzysta już 13 mln użytkowników na całym świecie. Spółka teraz poinformowało o złożeniu aplikacji o licencję bankową w Wielkiej Brytanii. Co prawda, już w marcu zeszłego roku poinformowało o tym zamiarze, jednak dopiero teraz finalizuje ów myśl. W międzyczasie fintech stara się także o licencję w USA.

licencja bankowa

Brytyjska licencja bankowa

Tymczasem, brytyjska licencja bankowa pozwoli fintechowi Revolu oferować kredyty konsumenckie, debet na rachunku czy, na przykład, konta bankowe z gwarancją depozytów. Dodatkowo, Revolut razem z licencją bankową zaoferuje ochronę depozytów do kwoty 85.000 GBP.  To wszystko w ramach funduszu gwarancyjnego Financial Services Compensation Scheme.

Na ten moment, Revolut ma już europejską licencję bankową wydaną na Litwie w 2018 roku. Co więcej, w efekcie, rozwija przede wszystkim usługi bankowe w Europie Centralnej i Wschodniej. Firma uruchomiła także ofertę kredytów konsumenckich i kart kredytowych na Litwie i w Polsce.

Brytyjska licencja bankowa pozwoli nam oferować usługi, których klienci oczekują od swojego podstawowego konta bankowego, takich jak kredyty, debet na rachunku, konta z gwarancją depozytów w ramach brytyjskiego systemu FSCS. Chcemy być liderem jeśli chodzi o pozytywne wrażenia użytkowe i wartość usług dla klienta, możliwość oferowania kont bankowych pomoże nam je rozwijać. Chcemy tworzyć zupełnie nowe produkty i inspirować innowacje w sektorze bankowym. Bycie w pełni licencjonowanym bankiem to kolejny krok w naszej strategii.

Nik Storoński, CEO i współzałożyciel Revolut.

Czytaj też: Działalność nierejestrowana, Sprzedawco? HotPay umożliwia Ci płatności!


View Comments
There are currently no comments.