Aktualności
Posted By Admin

Działalność nierejestrowana, Sprzedawco? HotPay umożliwia Ci płatności!


Nadszedł czas, gdy Ty, sprzedawco, nawet mając na papierku “działalność nierejestrowana” możesz świetnie prosperować! Jedną z nowości, które wprowadziła konstytucja dla biznesu jest udogodnienie, które opiera się właśnie o działalność nierejestrowaną, czy nierejestrową.

Po pierwsze, działalność nierejestrowana według artykułu piątego ustawy prawa przedsiębiorców jest… Działalnością osoby, której przychód nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002.  Pełen artykuł możecie przeczytać tutaj.

W efekcie, osoba fizyczna może rozpocząć działalność gospodarczą bez rejestracji. Oczywiście, jeśli jej przychód nie przekracza w każdym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia. Oraz – jeśli w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywano żadnej działalności gospodarczej. A ponieważ to bardzo spore udogodnienie z prawnego punktu widzenia – system HotPay też chciał pomóc takim Sprzedawcom!

Jeśli, drogi Sprzedawco, prowadzisz właśnie takiego rodzaju działalność, 2021 będzie dla Ciebie rokiem biznesu! Możesz na przykład uruchomić już płatności dla własnego sklepu właśnie w HotPay. Co ważniejsze, przedsiębiorca i działalność nierejestrowana będzie traktowana dokładnie tak, jak każdy inny biznesmen.

działalność nierejestrowana

Działalność nierejestrowana daje możliwości!

Tymczasem, obok szeregu praw, działalność nierejestrowana daje także ogrom obowiązków. Mowa na przykład o utraconych przywilejach konsumenckich czy podleganiu przepisom prawa regulującego działalność tak, jak każdy inny podmiot prowadzący działalność gospodarczą.

A ponieważ system HotPay słynie przede wszystkim z płatności elektronicznych – każdy sprzedawca podlega tutaj obowiązkom określonym w ustawie o świadczeniu takich usług właśnie. Mowa tutaj na przykład o obciążeniach podatkowych i wszelkich rozliczeniach.

Nierejestrowana rejestruje zyski!

W efekcie uruchomienia płatności online dla sklepu, nawet jeśli masz, drogi Sprzedawco, działalność nierejstrowaną, możesz założyć konto w HotPay. Tam właśnie widnieje już opcja dla biznesów nierejestrowanych, gdzie można złożyć odpowiedni wniosek i cieszyć się własnymi płatnościami!

Czytaj też: Trump zbanował chińskie aplikacje płatności

źródło: hotpay.pl/blog

View Comments
There are currently no comments.