Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Fintech BanqUp sprzedany!


Fintech BanqUp rozwijał dotychczas usługi z zakresu otwartej bankowości. Teraz jednak został przejęty przez belgijską firmę Unifiedpost Group. 

Sam oficjalny komunikat prasowy mówi jasno, że polsko-belgijski startup fintechowy działający pod marką BanqUp przejęto. Sprawcą okazała się notowana na Euronex grupa Unifiedpost. Dodatkowo, obok fintechu BanqUp belgijska grupa przejęła też dwie inne spółki: 21 Grams i AKTI. W efekcie powiększyła własny zasięg geograficzny do dwudziestu krajów europejskich. Oczywiście, w tym też  o Polskę.

Czytaj też: Najpopularniejsze metody płatności 2020 wśród Polaków

fintech banqup

W międzyczasie fintech BanqUp rozwija usługi oparte o zasady otwartej bankowości, czyli o dostęp podmiotów trzecich do rachunków. Platforma ingeruje się z  systemami bankowymi, by pozyskiwać takie dane. To właśnie umożliwia świadczenie takich rozwiązań, jak na przykład integracja kont bankowych, ocena zdolności kredytowej czy potwierdzanie tożsamości.

Co ciekawe, Unifiedpost Group to firma ze sporym stażem już – działa bowiem od 2001 roku. Z kolei od niedawna notowana jest na giełdzie Euronext. Jednak to za mało i chce stać się wiodącą platformą usług biznesowych dla małych i średnich firm opartą na chmurze.

Jedna ze spółek, którą też ostatnio przejęła: 21 Grams jest dostawcą rozwiązań pocztowych i logistycznych. Mowa przede wszystkim o przesyłkach wrażliwych. AKTI dostarcza rozwiązania z zakresu handlu i e-commerce.

Czytaj też: Przelewy ekspresowe w 2020 liczą… 60 mln sztuk!


View Comments
There are currently no comments.