Systemy płatności
Posted By Admin

Nowa marka mPOSów – Apipay


Królem firmy Apipay jest Janusz Diemko. Spółka od kilku miesięcy oferuje już urządzenia pokroju mPOS. Biuletyn Urzędu Patentowego wyświetlił informację o zastrzeżeniu znaku towarowego apipay. 

Ta nazwa kryje przede wszystkim polską spółkę zarządzającą siecią mobilnych terminali płatniczych, czyli mPOSów. Na czele stoi tutaj Janusz Diemko, który w przeszłości był przede wszystkim prezesem spółki First Data Polska, czy Polskich ePłatności.

apipay

Tymczasem, mPOS od Apipay do złudzenia przypomina dostępne na rynku podobne urządzenie sprzedawane przez Paymax. Ta druga firma z kolei nie sprzedaje już mPOSów, a prowadzi jedynie działalność informatyczną. O jej kłopotach było już głośno jakiś czas temu. 

Apipay działa już od kilku miesięcy, jednak do tej pory nie komunikował się szerzej z potencjalnymi klientami. Plany związane z jego działalnością zostały nieco odłożone przede wszystkim ze względu na pandemię koronawirusa. Oraz, oczywiście, samą blokadę gospodarczą. 

A ponieważ Apipay to mobilne urządzenie, które zmienia się w terminal płatniczy na smartfonie – ma potencjał. Przede wszystkim dlatego, że teraz niemal nie spotyka się już nikogo, kto nie miałby smartfona przy sobie.

Standardowa wersja kosztuje 199 PLN. Co ciekawe, firma współpracuje z SIX Payments Services, który ma umowę na finansowanie terminali z fundacją Polska Bezgotówkowa.

Czytaj też: Fintech N26 chce podbić Brazylię – Nubank podniesie rękawicę?


View Comments
There are currently no comments.