Płatności online
Posted By Admin

Cloud POS – Soft POS od Mastercard!


Mastercard czyni kolejny krok – rozpoczął właśnie testy Cloud POS – terminala w smartfonie opartego na… chmurze! Projekt jest dostępny, jak na razie, wyłącznie w USA. Jednak już w 2021 roku możemy spodziewać się jego pierwszych, komercyjnych wdrożeń.

Wdrożenie zrodziło się przede wszystkim dzięki współpracy Mastercard z NMI i Global Payments. Na ten moment, projekt uruchomiono wyłącznie na zasadzie testowej, a wykorzystuje go amerykańska spółka COmputer Engineering Group. 

Co ciekawe, Cloud POS działa w oparciu o chmurę Microsoft Azure, jednak Mastercard ma być otwarty na współpracę z innymi.

W międzyczasie warto też wspomnieć o tym, czym jest sam Soft POS. Rozwiązanie pozwala na przyjmowanie płatności z poziomu smartfona, które dostępne jest już na rynku od jakiegoś czasu. 

Jednak teraz Mastercard idzie o krok dalej. Prezentacja Cloud POS, czyli mobilnego terminala opartego o chmurę, stanowić będzie o przetwarzaniu transakcji i kwestiach związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem.

Czytaj też: Licencja bankowa w Wielkiej Brytanii dla Revoluta?

cloud pos

Mastercard w chmurach –  Cloud POS

Tymczasem, w komunikacie sam Mastercard mówi jasno, że to właśnie dzięki chmurze terminal w smartfonie ma być jeszcze bezpieczniejszy niż dotychczas.

W efekcie, komponenty kluczowe nie będą znajdowały się na telefonie sprzedawcy, a u dostawcy usług chmurowych. Co więcej, sam Cloud POS ma obniżyć znacznie koszty wdrożenia i rozwoju czy dystrybucji.

A to wszystko przed nami już, prawdopodobnie, w 2021 roku! Przynajmniej jeśli mowa o następnych pilotażach czy wdrożeniach koncepcyjnych. Firma wskazuje główne 16 rynków, na których już działa Tap on Phone. Znajduje się tutaj także Polska!

Czytaj też: Nowa marka mPOSów – Apipay


View Comments
There are currently no comments.