Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Konto przedsiębiorcy ING w pełni online


Wcześniej podobne rozwiązanie jak konto przedsiębiorcy w ING w pełni online wprowadzono także dla klientów indywidualnych i spółek.

ING poinformował właśnie, że uruchomił konto przedsiębiorcy w pełni online.

Mowa o założeniu konta w pełni przez internet dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Nowe rozwiązanie wykorzystuje biometrię do potwierdzenia tożsamości, a wszystko odbywa się całkowicie mobilnie – w aplikacji ING. Śląski już w kwietniu ubiegłego roku z kolei umożliwił zakładanie kont przez selfie. To jednak dla klientów indywidualnych.

Czytaj też: Bank ING weryfikuje na oko

konto przedsiębiorcy ing

Jak założyć konto przedsiębiorcy online?

Zatem, spieszymy z wyjaśnieniami!

Teraz, po pobraniu aplikacji należy podać także dane kontaktowe i okazać dowód osobisty. Program sam wykona jego zdjęcie. Następnie należy przed kamerą kilka razy poruszyć głową. Na kolejnym etapie – trzeba podać już dane firmy. Jeśli bank pozytywnie zweryfikuje klienta – potwierdzi to mailem i SMSem. Instytucja w międzyczasie obiecuje także, że wszystko zamknąć się powinno w ciągu kilku godzin.

Wykorzystane przez ING narzędzie ma na celu porównać twarz klienta z wizerunkiem na dowodzie. Wcześniej bank udostępnił takie rozwiązanie klientom indywidualnym i spółkom. 

Co ciekawe, podobne zakładanie konta jest już możliwe na przykład w Santanderze, Pekao, BNP czy Credit Agricole.

Czytaj też: Mobilność królem płatności – ponad 2 mln klientów mobilnych ING!


View Comments
There are currently no comments.