Aktualności
Posted By Admin

Kolejna karta Revolut już niebawem! Czy warto skorzystać?


Kolejna karta Revolut już przed nami. Fintech robi porządki w ofercie, co dla niektórych właścicieli kart może oznaczać konieczność wymiany na nowe. 

Brytyjski fintech informuje klientów o konieczności wymiany kart właśnie, chociaż ich termin jeszcze nie upłynął. Co ciekawe, z informacji Revoluta wynika, że po wydaniu nowej karty, ta obecna będzie ważna jedynie przez 60 dni, a później ulegnie dezaktywacji.

Czytaj też: mojeID i telemedycyna pójdą w parze!

karta revolut

Nowa karta Revolut – co to oznacza?

W międzyczasie, okazuje się, że nowa karta Revolut wyprze starą dla większości użytkowników. Wszystko dlatego, że firma robi porządki we własnym portfelu. I tak, w efekcie, z wymianą karty muszą liczyć się na przykład klienci korzystający z kart przedpłaconych – dostaną debetowe.

Efektem ma być poprawa niezawodności akceptacji operacji. Wymiana karty Revolut może jednak być spowodowana na przykład przeniesieniem produktów do RevP, czyli własnego systemu rozliczeniowego Revolut.

Tymczasem, klienci Revolut tracą polskie numery rachunków. To z kolei dla niektórych może oznaczać dodatkowe koszty przy realizacji przelewów. Spółka stara się nawiązać współpracę z bankiem z Polski, co umożliwiłoby jej przywrócenie krajowych numerów. To jednak nie będzie łatwe. Być może lepszym rozwiązaniem okaże się założenie przez Revolut Bank oddziału w Polsce.

Czytaj też: Przelew na BLIK dla MŚP od Pekao


View Comments
There are currently no comments.