Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Przelew na BLIK dla MŚP od Pekao


Pekao jako pierwszy w Polsce umożliwił klientom z sektora MŚP i korporacyjnego, korzystającym z PekaoBiznes24, wykonanie przelewy na telefon!  Od lutego trwa faza testowa nowego rozwiązania przelew na telefon BLIK dla MŚP właśnie. Bank poprowadzi ją wspólnie z PZU.

Od 1 marca tego roku klienci biznesowi banku Pekao mogą wykonywać przelew na numer telefonu w systemie BLIK. Dotychczas, taką możliwość mieli wyłącznie klienci indywidualni. Numer z numerem bankowym w bazie PSP powiązało już ponad 7 mln Polaków. Co ciekawe, ta liczba ciągle rośnie!

Z kolei jeśli mowa o pojedynczej transakcji realizowanej przez PekaoBiznes24 wynosi ona 10 tysięcy PLN. Sama liczba przelewów w danym dniu jest nieograniczona, a ich zlecenie możliwe jest przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Czytaj też: Płatności HotPay kolejny raz sponsorem Fame MMA!

blik mŚP

BLIK dla MŚP od Pekao

Przelew na telefon pozwoli przedsiębiorcom na przykład na szybkie zasilenie rachunku pracownikowi na potrzeby zapłacenia przez niego faktury, dokonania zakupu firmowego, czy wypłacenia mu zaliczki na poczet przyszłego wynagrodzenia. Ta forma płatności sprawdzi się także w tych branżach, w których firma prowadzi rozliczenia z klientami detalicznymi. Może służyć m.in. do przelewania środków w ramach zwrotów, reklamacji czy innej formy roszczenia ze strony indywidualnego odbiorcy, a także do szybkiej wypłaty środków beneficjentom ubezpieczeń lub innych świadczeń, np. socjalnych.

Jerzy Kwieciński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Co ciekawe, pilotaż wykorzystania przelewu na telefon BLIK jako formy wypłaty odszkodowań rozpoczęło się już w lutym 2021 w PZU. Pierwsze odszkodowania wypłacone BLIKiem już zrealizowano! Rozwiązanie, jak donoszą ubezpieczyciele, spoktało się z bardzo pozytywnym odbiorem.

W efekcie, zastosowane płatności na telefon może być używane zarówno nieregularnie, jak i cyklicznie w zależności od zapotrzebowania. Umożliwi szybkie rozliczenia na przykład w czasie rozmowy, gdy firma nie posiada jeszcze rachunku klienta. Przelew na BLIK, jak widać, upraszcza zdecydowanie proces i zmniejsza zakres danych i dokumentów potrzebnych do wysłania przelewu. Wystarczy jedynie imię, nazwisko i numer telefonu odbiorcy.

Taka forma upraszcza proces i zmniejsza zakres danych oraz dokumentów, potrzebnych do wysłania przelewu. Wystarczy tylko imię, nazwisko oraz numer telefonu odbiorcy płatności.

Czytaj też: Automatyczne płatności Autopay w Lotos Biznes


View Comments
There are currently no comments.