Aktualności
Posted By Admin

mojeID i telemedycyna pójdą w parze!


MojeID to system KIRu, który teraz ma iść w parze z wynalazkiem pt. telemedycyna. Ma ułatwić potwierdzenie tożsamości w środowisku online.

Przeciążenie systemu opieki zdrowotnej,  z którym mierzy się teraz Polska wymaga nowych rozwiązań. Te z kolei mogą poprawić efektywność, bezpieczeństwo i sprawić, że lekarz będzie miał więcej czasu na samą opiekę nad pacjentem. Tutaj, cała na biało, wchodzi Krajowa Izba Rozliczeń, która oferuje mojeID. Teraz funkcja z powodzeniem wykorzystywana będzie do weryfikacji tożsamości w sektorze prywatnych usług medycznych.

Czytaj też: Płatności HotPay kolejny raz sponsorem Fame MMA!

mojeid telemedycyna

mojeID + telemedycyna = przyszłość

Tymczasem, warto zaznaczyć, że rozwiązanie mojeID i telemedycyna ma potencjał. Umożliwia, bowiem, identyfikację i logowanie na portalach usługodawców za pomocą danych bankowych. Klient wybiera na stronie internetowej to narzędzie jako sposób identyfikacji.  Później podaje login i hasło do konta, by trafić na portal internetowy, gdzie zostaje zweryfikowany. Funkcją cieszy się już na przykład Medicover, Enel-med czy Centrum Medyczne Damiana. W efekcie, wszystko może odbywać się zdalnie, bez konieczności wizyty w punkcie. 

Co ciekawe, Magdalena Dębowska, reprezentantka Medicover Polska przekonuje, że rozwiązania zdalne mają pomóc pacjentom oszczędzić czas. Tak właśnie użytkownicy mają mieć możliwość korzystać ze skierowań, odbierania recept czy porad zdalnie.

W międzyczasie, jak  się okazuje, telemedycyna cieszy się z nowej usługi. Co ważniejsze, bardzo przydatne będzie też, a może przede wszystkim, zdalne podpisywanie dokumentów przez lekarzy, personel i pacjentów.

Czytaj też: ZELF, neobank w Messengerze pozyskuje dofinansowanie


View Comments
There are currently no comments.