Systemy płatności
Posted By Admin

Gizmi – pierwsza platforma chat commerce – miejsce na nowe płatności!


Gizmi to pierwsza w Polsce taka platforma! Ma zmienić popularne komunikatory internetowe w… sklepy! Wykorzystując Facebook, Instagram czy YouTube, Gizmi umożliwi sprzedaż produktów bezpośrednio z aplikacji.

Co ciekawe, wszystko odbywa się w oknie chatu Facebook Messengera. A co ważniejsze – całkowicie bez przekierowywania na stronę sklepu czy płatności online. Wystarczy jedynie dodać w social mediach post z linkiem do zakupu.

W kilka sekund od podjęcia decyzji do finalizacji sprzedaży. To jest kluczowa wartość Gizmi: zamknięcie luki między punktem inspiracji zakupowej, a punktem konsumpcji.

– Tomasz Uściński, współtwórca Gizmi.
Gizmi to nowy gracz na rynku chat-commerce - mobiRANK.pl

Gizmi dla rozwiązań e-commerce

Projekt powstał w środowisku venture buildingowym Tar Heel Capital Pathfinder, który aktywnie angażuje się w rozwój Gizmi. Fundusz ma w portfolio również inne projekty z obszaru e-commerce. Takie jak Booste (fintech finansujący rozwój biznesów e-commerce) czy Woodpecker.co (aplikacja automatyzująca utrzymywanie relacji biznesowych).

Innowacyjny produkt Gizmi ma szansę stać się stałym punktem na mapie podstawowych narzędzi e-commerce. Projekt jest zgodny z naszą strategią angażowania się w rozwiązania, które postrzegamy w kategorii trendów przyszłości. – mówi Michał Wrzołek, Senior Investment Director w Tar Heel Capital Pathfinder.

Co ciekawe, z badań przeprowadzonych na zlecenie Gizmi wynika, że już dziś blisko 42 procent polskich Internautów w wieku powyżej 25 lat kupuje w Internecie. I to na podstawie ofert i informacji wyświetlanych na Facebooku.

60% użytkowników Messengera w tej samej grupie wiekowej wyraziło gotowość do przyjęcia nowej formy szybkiego zakupu. Co więcej, chciałoby skorzystać z dokonania zakupów bezpośrednio w oknie czatu komunikatora Facebook.

Tymczasem, wartość całego rynku conversational commerce wyceniana jest dziś na 4,8 mld USD. Przewidywane tempo wzrostu usług conversational commerce do 2025 ma wynieść 21,9 proc. CAGR, a wartość rynku w 2025 roku jest szacowana na poziomie 13,9 mld USD.

Czytaj też: Zegarek płatniczy to za mało… Nowa usługa Digiseq


View Comments
There are currently no comments.