Aktualności
Posted By Admin

Fintech Curve pozyskuje 95 mln dolarów!


Brytyjski fintech Curve poinformował właśnie o pozyskaniu aż 95 mln dolarów dofinansowania! Na co firma przeznaczy ów środki? Ano, przede wszystkim na ekspansję na rynek Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo pojawi się także rozwój usług kredytowych.

W międzyczasie, fintech Curve wsparły takie osobistości jak na przykład IDC Ventures, Fuel Venture Capital czy OneMain Financial i Novum Capital. W efekcie, w sumie od samego początku działalności londyński fintech ma już na swoim koncie 175 mln dolarów dofinansowania.

Czytaj też: Finał WOŚP już osiągnął rekord – eSkarbonka zebrała 1 mln PLN

fintech curve

Fintech Curve idzie w pożyczki?

Tymczasem, Curve oferuje już kartę i aplikację, które pozwalają na hybrydę wszystkich plastików w jeden. W aplikacji podpinamy posiadane karty i w momencie płatności wybieramy tę od Curve. Co więcej, w razie ewentualnej pomyłki można zmienić także źródło finansowania bez dodatkowych kosztów.

W międzyczasie, już pod koniec ubiegłego roku fintech Curve pozyskał licencję instytucji pieniądza elektronicznego od Banku Litwy. W efekcie, zabezpieczył się przed skutkami Brexitu. 

Na ten moment głównym celem fintechu jest ekspansja Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, już w lutym 2020 r. firma otworzyła tutaj pierwsze biuro. Jednak kwota pozyskana w dofinansowaniu pomoże dodatkowo w rozwoju nowych produktów – Curve Credit. Usługa ma zadebiutować już w 2021 roku. 

W międzyczasie, firma odnotowała potrojenie strat w porównaniu do wcześniejszych 12 miesięcy – w efekcie, fintech stracił w tym okresie 26,5 mln funtów.

Czytaj też: Czy Alibaba i Ant Group dadzą się znacjonalizować?


View Comments
There are currently no comments.