Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Fintech BanqUp z pierwszym klientem!


Niedługo po uruchomieniu funkcji TPP-as-a-service fintech BanqUp nabawił się nowego klienta! Co więcej, powodem zainteresowania okazał się najpewniej właśnie dostęp do bankowych danych!

Limitless, bo o nim mowa w kontekście nowego klienta, to spółka z Wielkiej Brytanii. Fintech założony przez Polkę udostępnia przede wszystkim aplikację do automatycznego inwestowania.

Działa na przykład w  oparciu o dane finansowe, które algorytmy szacują na maksymalną kwotę, którą aplikacja jest w stanie odłożyć.

Nasz produkt pozwala inwestować i oszczędzać nawet osobom z niskimi dochodami i niewielką wiedzą finansową. W początkowym okresie aplikacja buduje dla użytkownika zabezpieczenie w postaci trzech miesięcznych pensji. Później odkłada pieniądze na większe wydatki i inwestuje nadwyżki.

Sara Koślinska, współzałożycielka Limitless.

Limitless połasił się na otwartą bankowość, którą rozdaje fintech banqUp?

fintech banqup

Tymczasem, nowa usługa  oferuje cenne dane, które mają przełożyć się na zdecydowanie wyższą dynamikę rozwoju firmy.

Co więcej, to właśnie infrastruktura, której trzyma się fintech banqUp pozwoli Limistless’owi na dostęp do banków w Europie. 

W efekcie to on właśnie będzie trzymał w ryzach większą liczbę danych, z których algorytmy zaoferują zdecydowanie lepsze doświadczenie użytkownika.

Fintech banqUp rozrywany?

Byle nie za bardzo… A ponieważ dostęp do bankowych danych pozwala firmom na używanie ich w zasadzie w każdej możliwej kombinacji – wszyscy się na niego łaszą. 

Co więcej, tutaj można zabawić się suwakiem danych od weryfikacji tożsamości po tworzenie całkiem indywidualnych planów inwestycyjnych. 

Dlatego też, w chwili startu nowości fintech banqUp zanotował na klienckiej liście ponad 20 nowych firm z Europy.

I mimo że fintech otrzymał licencję AISP dopiero w grudniu 2019, już teraz odnosi sukcesy. A to dopiero, zdaje się, marny początek!


View Comments
There are currently no comments.