Systemy płatności
Posted By Admin

Doconomy w BNP pozwoli zmierzyć ślad węglowy


BNP Paribas jako pierwszy bank w Polsce nawiązał właśnie współpracę z Doconomy. W efekcie, klienci będą mogli spokojnie śledzić i mierzyć wytwarzany przez siebie ślad węglowy. Bank udostępnił dodatkowo licznik Aland Index.

Współpraca z Doconomy w zakresie angażowania naszych klientów to pierwszy etap oferowania innowacyjnych i łatwych w użyciu narzędzi w tym obszarze. Już dziś realizujemy szereg inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale chcemy także wspierać naszych klientów w tworzeniu lepszego jutra.

Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Komunikacji i Marketingu w BNP Paribas Bank Polska.
Doconomy – Everyday Climate Action™
źródło: doconomy

Współpraca BNP Paribas i Doconomy

Z kolei Doconomy to szwedzka firma założona w 2018 roku. Dostarcza w międzyczasie rozwiązania cyfrowe służące przede wszystkim do śledzenia i mierzenia śladu węglowego. DO, czyli aplikacja służy do zarządzania oszczędnościami i promuje zrównoważoną konsumpcję.

Co ciekawe, wchodzący w skład aplikacji DO kalkulator wpływu Aland Index Solutions korzysta z danych obejmujących 99% globalnej kapitalizacji rynkowej. Wszystko, oczywiście, za sprawą partnerstwa z Trucost, firmą będącą częścią S&P Global.

Z kolei sama spółka dodatkowo ściśle współpracuje z Mastercardem. Z nim właśnie uruchomiła kalkulator śladu węglowego. Rozwiązanie trafić ma do globalnej sieci. W efekcie będzie mogło zostać wdrożone bardzo szybko przez banki i fintechy.

Czytaj też: Raport PayPal: digitalizacja e-commerce popłaca


View Comments
There are currently no comments.