Karty płatnicze
Posted By Admin

Liczba kart kredytowych wciąż spada! Czy to koniec sprzedaży plastików?


Luty 2021 równa się niewiele ponad 60 tysięcy kredytówek. To o ponad 23% mniej niż rok wcześniej. Liczba kart kredytowych więc… wciąż spada.

Biuro Informacji Kredytowej podało jasno, że liczba kart kredytowych spada. Łączna kwota przyznanych limitów wyniosła 371 mln PLN. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku oznacza to z kolei spadki odpowiednio o 23,7% i 27,9%.

W efekcie kontynuuje się trend spadkowy obserwowany przez cały ubiegły rok. Co ciekawe, instytucja dodaje także, że dotyczy to wszystkich przedziałów kwotowych limitów udzielanych właśnie wraz z wydaniem nowych kredytówek.

Czytaj też: Raport PayPal: digitalizacja e-commerce popłaca

liczba kart

Liczba kart kredytowych leci na łeb, na szyję

Zapaść akcji kredytowej dotyczy także kredytów gotówkowych. W lutym 2021 banki i skoki w ujęciu liczbowym udzieliły o ponad 20% mniej kredytów gotówkowych niż w lutym 2020. Jeśli z kolei chodzi o udział wartościowych przedziałów udzielanych kredytów wyniósł 15,7%. 

Co ciekawe, w styczniu banki przyznały więcej kredytów ratalnych o 2,5% niż w zeszłym roku. Kredyty mieszkaniowe to znów wzrost o 0,4%. W ujęciu wartościowym te wzrosty wyniosły odpowiednio 10,9 i 6,7%. 

Co dalej jeśli chodzi o liczbę kart kredytowych i wszelkich innych spadków w świecie bankowości? To dopiero się okaże, ale trend, jak na razie, daje nam do zrozumienia, że zamierza z nami pozostać.

Czytaj też: Doconomy w BNP pozwoli zmierzyć ślad węglowy


View Comments
There are currently no comments.