fintech
Posted By Admin

Czeski fintech Fondee debiutuje w Polsce


Czeski fintech Fondee wprowadza platformę do inwestycji także w kraju nad Wisłą. Klienci otrzymują nową ofertę gotowych portfeli, które składają się z akcji i obligacji w funduszach typu ETF.

Czytaj też: Komputer z drukarką fiskalną i czytnikiem zbliżeniowym Elzab

Fintech Fondee to prosta platforma i aplikacja, która służy przede wszystkim do taniego kupowania udziałów w wielu różnych funduszach indeksowych. Wszystko, oczywiście, jednym kliknięciem myszki albo na smartfonie.

Czytaj też: Ingenico pozwoli na płatność dłonią

Na początku klient wypełnia kwestionariusz i otrzymuje sugerowany portfel o określonym ryzyku, składający się z ETF-ów, zbudowanych z akcji i obligacji z całego świata – czytamy w komunikacie.

Co ciekawe, założycielami fintechu Fondee są Eca i Jan Hlavsa. Czesi, którzy kilkanaście lat temu wyjechali do Anglii.

Czeski fintech Fondee debiutuje w Polsce

Czeski fintech Fondee debiutuje w Polsce

Kiedy mieszkaliśmy i pracowaliśmy w Londynie, zapoznaliśmy się z analogicznymi do Fondee ofertami amerykańskich i brytyjskich firm. W ten sposób zaczęliśmy inwestować nasze prywatne pieniądze i oszczędności. Kiedy zdecydowaliśmy się wrócić do kraju, wiedzieliśmy już, że chcemy właśnie taką firmę, wtedy jeszcze pierwszą w Czechach, założyć sami.

– Jan Hlavsa, CEO Fondee.

Czytaj też: Revolut: nowy plan taryfowy z opcją Ultra

Tymczasem, partnerem strategicznym i pierwszym inwestorem spółki stał się Bank J&T, który pełni także funkcję brokera dla wszystkich transakcji. Firma działa pod nadzorem Czeskiego Banku Narodowego. Na terenie całej Unii działa z kolei na podstawie uzyskanego Paszportu Unijnego. 

Czytaj też: Dwukrotnie większy limit wypłat gotówki w ramach cashbacku na Poczcie

Wejście Fondee do Polski to dalszy ciąg szerszego zjawiska, tzw. „pasywnej ewolucji” w obszarze inwestycji, która w Polsce z roku na rok nabiera rozpędu. Amerykańscy inwestorzy indywidualni już dawno poznali się na tego typu rozwiązaniach i szeroko z nich korzystają. Osobiście cieszę się, że mogę przyłożyć cegiełkę do spopularyzowania tej formy pomnażania pieniędzy także w Polsce.

– Michał Kreczmański, Country Manager Fondee w Polsce.

View Comments
There are currently no comments.