Aktualności
Posted By Admin

Polski sklep bez kas w Nowym Jorku


Mowa o Żabce Nano! Polski sklep bez kas fiskalnych zaprezentowano w Nowym Jorku! Grupa Żabka – na zaproszenie firmy Microsoft – bierze udział w konferencji NRF 2023 Relail’s Big Show w Nowym Jorku. A więc największej na świecie imprezie wystawienniczej dla firm z branży handlu detalicznego. Żabka Nano to koncept sklepu autonomicznego zaprezentowano na stoisku firmy Microsoft.

Polski sklep bez kas w Nowym Jorku

Co ciekawe, konferencja NRF Retail’s Big Show to jedno z najważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli świata handlu detalicznego. Sesje z udziałem prelegentów, uzupełnione ofertą wystawienniczą tworzą platformę wymiany informacji i doświadczeń w kontekście najnowszych trendów. W tym roku w ramach wydarzenia odbędzie się ponad 175 sesji z udziałem ponad 350 prelegentów.

Czytaj też: Revolut: nowy plan taryfowy z opcją Ultra

Polski sklep bez kas w Nowym Jorku

Równocześnie, prezentowany sklep Żabka Nano dostępny był dla zarejestrowanych uczestników targów od 15 do 17 stycznia tego roku. Sam polski sklep bez kas fiskalnych to połączenie sklepu fizycznego z cyfrowym. Koncept pozwala przede wszystkim na szybkie zakupy bez kasjerów i kolejek.

Tymczasem, trzeba też zaznaczyć, że sklep bez kas działa w kilku formatów, takich jak na przykład samodzielne kontenerowe automaty sprzedażowe, tradycyjne punkty brick-and-mortar czy store-on-the-store. Każdy z tych formatów wykorzystuje technologię opracowaną we współpracy z amerykańską firmą technologiczną AiFi i wykorzystuje platformę Microsoft Azure. 

Czytaj też: Partnerstwa Solaris – niemiecki nadzór przyjrzy się sprawie

Pierwszy sklep Żabka Nano powstał w czerwcu 2021 w Poznaniu

Obecnie Grupa Żabka zarządza największą siecią sklepów autonomicznych w Europie, która liczy ponad 50 placówek – czytamy w komunikacie.

Co ciekawe, jeśli chodzi o wstęp do placówki Żabka Nano – ten jest możliwy po przyłożeniu karty płatniczej do terminala. Po wykonaniu tej czynności drzwi otwierają się automatycznie.Co ważniejsze – w sklepie klient wybiera interesujące go produkty i… zwyczajnie wychodzi. Zamontowany tutaj system kamer, działający w oparciu o algorytmy i machine learning, identyfikuje produkty, które wybieramy. A co za tym idzie – nalicza odpowiednią kwotę i finalizuje płatność kartą płatniczą.

Czytaj też: Podsumowanie eService – ponad 100 tys. terminali w Polsce Bezgotówkowej


View Comments
There are currently no comments.