Płatności online
Posted By Admin

Portmonetka ze statusem instytucji płatniczej


Portmonetka może teraz świadczyć usługi polegające na umożliwianiu akceptowania instrumentów płatniczych oraz wykonywania transakcji płatniczych. Na prowadzoną przez KNF listę MIP wpisano właśnie nowy podmiot. To spółka powiązana z firmą Furgonetka, brokerem usług kurierskich.

Czytaj też: Blue Media zastrzega nowe logo Autopay

Tymczasem, zgodnie z informacjami Komisji Nadzoru Finansowego, w efekcie uzyskanego wpisu, podmiot może świadczyć usługi płatnicze. A przede wszystkim umożliwianie akceptacji instrumentów płatniczych oraz wykonywania transakcji płatniczych. Przede wszystkim mogą one polegać na obsłudze autoryzacji i przesyłaniu zleceń płatniczych, w celu przekazania należnych środków. Z wyłączeniem, oczywiście, rozliczania transakcji w ramach systemu płatności.

Czytaj też: Polska platforma sprzedaży live idzie po finansowanie

Portmonetka

Portmonetka  ze statusem instytucji płatniczej

Co ciekawe, warto też zaznaczyć, że niecały rok temu Furgonetka uruchomiła narzędzie dla sklepów online. W efekcie – klienci mogą zamawiać produkty przy użyciu jednego konta zakupowego. System Portmonetka wymaga z kolei od użytkownika, by tylko jeden raz zapisał swoje dane, w tym preferowany sposób dostawy i metodę płatności.

Czytaj też: Dwukrotnie większy limit wypłat gotówki w ramach cashbacku na Poczcie

Same spółki Furgonetka i Portmonetka łączy z kolei adres rejestracji oraz osoby wspólników, którymi są Rafał Agnieszczak oraz Andrzej Ciesielski. Równocześnie można zakładać, że uzyskany właśnie status MIPa przez jedną z nich może się przysłużyć rozwojowi drugiej, w szczególności w zakresie opisanego powyżej projektu.

Czytaj też: Aplikacja do płatności cyfrowym juanem działa na wyłączonym smartfonie


View Comments
There are currently no comments.