Systemy płatności
Posted By Admin

Ingenico pozwoli na płatność dłonią


Twórcy rozwiązania zapewniają, że jest ono bezpieczniejsze niż – na przykład – biometria twarzy. Płatność dłonią od Ingenico pojawi się na urządzeniach Axium, współpracujących z platformą Android. Do identyfikacji klientów wykorzystana będzie więc struktura naczyń krwionośnych dłoni. A więc unikalna dla każdego człowieka.

Czytaj też: Zastrzeżenie kredytowe BIK porażką. Rząd ma swoją alternatywę

Co ciekawe, korzystanie z tego rozwiązania wymaga wcześniejszej rejestracji klienta. Ta z kolei może odbyć się także w sklepie. Z pomocą umieszczonego w sprzęcie sensora NIR – czujnik bliskiej podczerwieni – skanujemy dłoń klienta.

Czytaj też: Zarzuty UOKiKu wobec fintechu Kanga są nieuzasadnione

Następnie obraz ten daje się tokenizować i powiązać kartą płatniczą klienta. Podczas samych zakupów z kolei nie będzie już wymagane używanie karty czy telefonu. Wystarczy więc przesunąć rękę nad czytnikiem.

Ingenico pozwoli na płatność dłonią

Ingenico pozwoli na płatność dłonią

Tymczasem, firmy odpowiedzialne za to narzędzie zapewniają dodatkowo, że przynosi ono korzyści nie tylko samym klientom, ale także sprzedawcom. Dlaczego?

Czytaj też: 230 mln przelewów ekspresowych – statystyki Express Elixir

Głównie dlatego, że przyspiesza płatność i pomaga rozładować kolejki. Równocześnie rozwiązanie ma być bezpieczne, nawet w zestawieniu z innymi technologiami biometrycznymi. Przestępcy mogą zeskanować twarz klienta i zdobyć jego odciski, ale z naczyniami krwionośnymi – jeszcze sprawa się komplikuje.

Temat jest o tyle interesujący, że inne firmy próbują przekonać klientów i sprzedawców do autorskich rozwiązań biometrycznych.


View Comments
There are currently no comments.