Bankowość elektroniczna

Cyfrowe euro od Billon na fali!


Nadciąga fala Billon, w której płynie cyfrowe euro! Billon został członkiem organizacji Blockchain for Europe! Ta zrzesza najważniejsze europejskie podmioty rozwijające technologię rozproszonego rejestru. Polsko-brytyjski fintech jest już trzynastą firmą, która dołączyła do zgrupowania!

Wcale nie pechowa trzynastka, czyli Billon idzie w cyfrowe euro!

Tymczasem, w szalonej trzynastce Blockchain for Europe są już na przykład Ripple czy giełda kryptowalut Binance. W ramach ów zgromadzenia wykorzysta swoje praktyczne doświadczenie wydawania cyfrowego pieniądza do analizy wprowadzenia do obiegu cyfrowego euro. 

Dodatkowo, Billon z całą organizacją bierze udział w konsultacjach poświęconych aktywom kryptograficznym w UE.

Czytaj też: Alior i Millennium: UWAGA NA AKTUALIZACJE APLIKACJI

cyfrowe euro
źródło: Billon Group

Mamy gotowe rozwiązanie i praktyczne doświadczenie w pokonywaniu wyzwań, przed którymi stoi branża blockchain. Ponieważ europejscy i globalni interesariusze zaangażowani są w debatę na temat cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), wierzymy, że system rozproszonej cyfrowej gotówki Billon może być dla nich wzorem, jak przenieść walutę krajową na blockchain w sposób bezpieczny, wydajny i zgodny z przepisami.

David Putts, Chief Growth Officer grupy Billon (która pod koniec sierpnia pozyskała 2 mln funtów w brytyjskim programie Future Fund).

W międzyczasie przedstawiciele Blockchain for Europe uważają, że Billon to jedna z pierwszych firm fintech na Starym Kontynencie, która rozpoczęła tokenizację waluty narodowej. To wszystko w efekcie licencji pieniądza elektronicznego. 

Spółka zaprojektowała przecież działający model obiegu pieniądza elektronicznego wykorzystujący DTL, który  poza tym, że różni się od rozwiązań dla Stablecoina… ma przede wszystkim zapewnić zgodność z regulacjami.

Billon i euro to nie wszystko

Celem Blockchain for Europe jest przede wszystkim edukacja europejskich decydentów na temat właśnie rozproszonego rejestru. Tutaj z kolei w skład rady doradców wchodzi przede wszystkim były polski europoseł i minister Michał Boni i Agata Ferreira, wykładowca PW.

Czytaj też: PayEye na oko, a raczej na… selfie!


View Comments
There are currently no comments.