Aktualności
Posted By Admin

BNP Paribas i BNP Paribas Faktoring we współpracy z Monevią


Klientom BNP na start zaoferowane zostanie 100 tys. PLN limitu faktoringowego. BNP Paribas i BNP Paribas Faktoring nawiązały współpracę z fintechem Monevia. W efekcie – klienci banku zyskali nowe możliwości w kontekście korzystania z mikrofaktoringu. 

Czytaj też: Unilink przejmuje chorwackiego brokera Euro Posredovanje

Mikrofaktoring to, co ciekawe, usługa, która ma na celu pomagać fintechom zwiększyć płynność finansową. Podobnie, jak w klasycznym faktoringu, przedsiębiorca sprzedaje wierzytelności firmie faktoringowej, w efekcie – nie musi czekać na zapłatę od kontrahenta. A co za tym idzie – może natychmiast dysponować środkami. Rozwiązanie to cechuje się jednak dużo większą elastycznością, w ramach mikrofaktoringu przedsiębiorca może sfinansować nawet pojedyncze faktury.

Czytaj też: Santander udostępnia SignHub – nowość dla korporacji

Każda faktura to osobna umowa i osobna cesja. Klient ma całkowitą swobodę, które swoje wierzytelności chce upłynnić, podczas gdy w klasycznym faktoringu klient jest zobowiązany cały swój obrót z danym wierzycielem przekierowywać do firmy faktoringowej.

– Tomasz Gąsiorowski, dyrektor handlowy spółki Monevia.
BNP Paribas i BNP Paribas Faktoring we współpracy z Monevią

BNP Paribas i BNP Paribas Faktoring we współpracy z Monevią

Co ciekawe, nowość jest teraz dostępna dla wszystkich klientów BNP z segmentu mikro i małych przedsiębiorstw. Bez względu na branżę, formę prawną, wielkość czy staż rynkowy firmy.

Dzięki temu, że przedsiębiorca jest naszym klientem, a więc jest już przez nas zweryfikowany, Monevia może zaproponować mu wyższy niż standardowo limit faktoringowy. Posiadacz rachunku firmowego na start dostaje nawet 100 tys. zł limitu.

– wskazuje Aneta Samul, odpowiedzialna za ten projekt w Banku BNP Paribas.

Tymczasem, by otrzymać informację o możliwości sfinansowania faktury od danego kontrahenta, wystarczy podać numer NIP. Monevia z kolei nieodpłatnie weryfikuje wiarygodność finansową tego podmiotu. Fintech finansuje 100% wartości brutto pojedynczej faktury, a mikrofaktoringiem można objąć faktury w złotówkach i euro z terminem płatności od 7 do 90 dni od dnia operacji.

Czytaj też: ETFy Bitcoina zatwierdzone – rewolucja dzięki władzom USA

Dodatkowym bonusem przewidzianym dla klientów korzystających z mikrofaktoringu Monevii jest karta paliwowa. Ta nie jest obciążona prowizją za wydanie i użytkowanie. W efekcie – przedsiębiorca może liczyć na upusty przy płatnościach za tankowanie paliwa.

Co ciekawe i warte zaznaczenia, Bank BNP Paribas, BNP Paribas Faktoring oraz Monevia rozpoczęły pilotaż usługi w październiku 2023 r. Teraz z kolei zamierzają zainteresować ofertą szerokie grono mikro i małych przedsiębiorstw.


View Comments
There are currently no comments.