Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

BLIK zaoferuje płatności odroczone


15 lipca tego roku UOKiK pozytywnie ocenił wniosek banku Millennium, Santandera, mBanku, ING i Mastercard w sprawie… Rozszerzenia działalności Polskiego Standardu Płatności. Organ wyraził więc zgodę na koncentrację, w ramach której PSP uzupełni portfolio o usługi BNPPL. BLIK będzie więc oferował płatności odroczone!

Czytaj też: DotBee – nowa superaplikacja finansowa

Zgoda UOKiK to kolejny ważny krok w strategicznym rozwoju BLIKA. Bazując na naszym unikalnym modelu biznesowym i zdobytym dotychczas know-how, mamy ambicję stworzyć nowy standard dla płatności odroczonych. Jednocześnie stawiamy na otwartość rozwiązania dla wszystkich uczestników rynku – dotyczy to nie tylko podmiotów wnioskujących w tej sprawie do UOKiK, ale także pozostałych banków czy agentów rozliczeniowych. Zamierzamy stosować w tym zakresie takie samo podejście, jak w przypadku zarządzanego przez nas systemu płatności BLIK – usługa będzie więc możliwa dla wszystkich organizacji, które będą zainteresowane jej wdrożeniem. Już niebawem będziemy mogli pochwalić się pierwszymi efektami współpracy z bankami w tym zakresie.

– Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIK.
BLIK zaoferuje płatności odroczone

BLIK zaoferuje płatności odroczone

Co ciekawe, usługa krótkoterminowego finansowania za płatności w formule kup teraz, zapłać później to… Jeden z najlepiej rozwijających się trendów w handlu elektronicznym na świecie. Rosnące oczekiwania konsumentów w tym obszarze sprawiają, że właściciele sklepów online coraz to chętniej oferuje je swoim klientom.

Czytaj też: PolCard opracował ponad 200 integracji kasowych z terminalami

Rozwój płatności odroczonych to jeden z naszych strategicznych projektów. Konsekwentnie rozwijamy naszą wizję produktu, a dzięki uzyskanej zgodzie UOKIK istotnie zbliżyliśmy się do momentu upowszechnienia tej usługi. Jesteśmy przekonani, że z czasem BLIK Płacę Później będzie miał coraz większy udział we wzroście PSP.

– Witold Litaszewski, Dyrektor Departamentu Consumer Finance w Polskim Standardzie Płatności.

Same płatności później z kolei – nie tylko przez BLIK – pozwalają na swobodne zakupy online. Obecnie można nimi płacić w całym polskim internecie i rosnącej liczbie globalnych platform e-commerce.

Czytaj też: Trwały nośnik w e-commerce


View Comments
There are currently no comments.