Aktualności
Posted By Admin

Blik do Blika, a zbierze się… 40 milionów transakcji!


Żadna nowość, powiecie. Ano, żadna, bo tych transakcji już stało się zadość. Jak na Blika przystało, mimo sukcesów, zupełnie nie ma dosyć pochwał (chwila… a kto z nas ma? Blik też człowiek!), nie osiada na laurach i wytrwale pnie się po szczeblach kariery. Obecnie zdobył już stopień niemal 40 milionów operacji, co w efekcie daje trzykrotnie większy wynik niż w zeszłym roku.

75% transakcji Blikiem to zakupy w internecie. Jednak, rok do roku aż o 400 proc. zwiększyła się również liczba płatności w terminalach płatniczych. Dodatkowo 250 proc. więcej przelewaliśmy środków na numer telefonu BLIK.

– No to… jakie plany na przyszłość? – zapytacie. No i tu się z Wami zgodzę – czas na kolejny krok. Taki układ już trwa i trwa, więc dodatkowe wprowadzenie Blika zbliżeniowego nikomu nie przeszkodzi. Oczywiście, przede wszystkim na terenie kraju, ale może… ekspansja międzynarodowa? Kto bogatemu zabroni?!

Dane blika z 2019 Q1.
Najciekawsze dane Blika z Q1 2019.

Nikogo też nie dziwi już kolejny news sygnowany hasłem „Blik pobija własne rekordy” czy „Blik górą, karty kanałami!”. Przyjemnie się czyta o sukcesach rodzimego fintechu, jednak mając na uwadze, że żyjemy w Polsce cebulą płynącej – konkurencja czeka na potknięcia. Więc…

…przezorny Blik zawsze ubezpieczony

Nowy etap w życiu Blika – opcja zbliżeniowa – jest już poważnie rozważana. Co więcej – została nawet zapowiedziana na półmetek 2019 roku. Teraz chodzą słuchy, że termin może się nieznacznie przedłużyć. Poślizg nie powinien potrwać jednak dłużej niż 2 miesiące. Nie ubolewajcie więc nad tym, czymże są te marne 2 miesiące w obliczu wieczności? Wytrzymacie, bo warto – zbliżeniowym Blikiem zapłacimy we wszystkich terminalach akceptujących transakcje bezstykowe kartami MasterCard.

Możliwość skorzystania z Blika w aplikacjach bankowości mobilnej ma ponad 90% klientów krajowych instytucji finansowych. Udziałowcami PSP są: Alior, Millennium, Santander, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP.

Rodzi się więc kolejne pytanie o przyszłość najbardziej rozchwytywanej formy płatności – jak wyglądać będą takie operacje ze strony wykonawczej? No i tutaj muszę pozostawić Was (i siebie też) z lekkim niedosytem prasowym, bowiem – nie wiem! Banki przejmują w tej kwestii całkowitą opiekę nad technologią contactless.

Dodatkowo, prace trwają również (co prawda, mniej zintensyfikowane) nad międzynarodowymi przelewami na numer telefonu Blik. Te z kolei mają, w niedalekiej przyszłości, umożliwić transfer finansowy z zachodu Europy do tej rodziny, co ją macie w Polsce, bez logowania się do banku – znając tylko numer telefonu.


View Comments
There are currently no comments.