Aktualności
Posted By Admin

Selfie z PSD II, czyli co nowego w BNP Paribas


W ostatnich dniach BNP Paribas zadeklarował kilka ciekawostek w związku ze swoją innowacyjną działalnością.

But first, BNP Paribas, let me take a selfie!

Z selfie można spotkać się już wszędzie – robią je duzi i robią mali. Jednak teraz – już nie tylko ci bardziej wpływowi (i osiedlowi) instagramowicze, ale i Ty, poważny czytelniku. Nastała bowiem era biometrii i wszechobecnego selfie w… bankach!

bnp paribas selfie weryfikacja konta

W tym szaleństwie jest metoda i można je spotkać już m.in. w Santader, mBank i Pekao. Dodatkowo, w II połowie roku, do grona influencerów uniwersum finansowego dumnie wkroczy również BNP Paribas. Bank do audytu personaliów wykorzysta biometrię twarzy delikwenta, którą to, uchwyconą przed chwilą kamerą smartfonu, zestawiać będzie z kadrem serwowanym w dowodzie. Mimo, że przed Paribas usługę wprowadziło już kilka banków (Santander i mBank – weryfikacja wideorozmową), BNP najgłośniej przyklaskuje Pekao, dlatego też od nich czerpie inspiracje.

Dodatkowo, BNP Paribas idąc z duchem czasu planuje usprawnić otwieranie rachunku. W efekcie czego, już za kilka tygodni dostąpimy możliwości kooperacji z kurierem w tym zakresie – on przejmie pieczę nad audytem tożsamości. Ponadto, ograniczona będzie dokumentacja rzeczywista, a autoryzacja umów rozegra się na łamach wiadomości przesyłanych na numer telefonu klienta.

W PSD II przoduje Paribas!

A tym samym, jako pierwszy zadeklarował chęć udostępnienia interfejsu API, umożliwiając wgląd do własnego ekosystemu informatycznego. Paraduje więc dumnie z tym swoim podniesionym API. A to dlatego, że do testowej cyfrowej fauny i flory dopuścił już kilkanaście podmiotów, które zachęcane są teraz do wnioskowania o API produkcyjne. Tuż za BNP jednak na horyzoncie pojawiają się Alior i Santander.

Niebagatelne mają tutaj też znaczenie kwestie bezpieczeństwa, bowiem do rachunków konsumentów będą miały dostęp subiekty trzecie (TPP). Jednak, aby pochwalić się takim tytułem, kandydujący fintech zmuszony jest dorobić się wpisu od KNF. To się chwali, bo przecież zabezpieczenie przede wszystkim!

A jeśli jeszcze nie jesteście w temacie PSD II, nadróbcie zaległości:https://systemyplatnosci.com/psd-ii-problem-soft-pos-a-pin/


View Comments
There are currently no comments.