Aktualności
Posted By Admin

Bitcoin przebił 50 tysięcy USD… wszyscy czekają na krach!


Wtorek 16 lutego. Dzień, w którym Bitcoin przebił 50 tysięcy USD. W okolicach 13:00 kurs osiągnął magiczną granicę. Zdaniem ekspertów, do jesieni tego roku za 1 Bitcoin trzeba będzie zapłacić prawie 100 tysięcy USD. Jednak… czyżby coraz większymi krokami zbliżał się krach?

Na ten moment za cyfrową walutę Bitcoin trzeba zapłacić blisko 50 tysięcy USD – bo aż 48 tys. USD (ponad 180 tysięcy złotych). Ten rekord z kolei to, prawdopodobnie, efekt zmiennych. Głównie mowa o otwarciu gigantach technologicznych na wykorzystywanie BTC jako środka płatniczego, na przykład PayPal.

Dodatkowo, dochodzą do tego inwestycje brandów, na przykład zakup Bitcoinów właśnie przez Teslę. Nie bez echa obchodzą się także inwestycje gwiazd promujące kryptowaluty – tu na przód wysuwa się raper Jay-Z.

Czytaj też: Amerykańska licencja bankowa dla Revolut? Na 15 mln klientów!

bitcoin 50 tysięcy

Co prawda, w międzyczasie Bitcoin zyskuje na popularności, a sam kurs rośnie. Eksperci entuzjaści przewidują dodatkowo, że osiągnięcie wyceny na poziomie 100 tys. USD to wyłącznie kwestia miesięcy.

Jednak nim wydasz wszystkie oszczędności życia na zakup kryptowalut – warto zapoznać się z poradnikiem przygotowanym przez KNF. Co ważniejsze – miejmy też na uwadze, że nigdy nie wiadomo jaka będzie przyszłość…

Na ten moment przecież banki centralne całego świata planują rozwój własnych wersji cyfrowych walut. Dlatego też, trzeba mieć na uwadze, że rynek kryptowalut czeka też silniejsza regulacja. Bitcoin rośnie teraz przecież niemal zupełnie niekontrolowanie. To w efekcie wywołuje szereg ryzyk.

Czytaj też: Opłaty parkingowe spółkują z geolokalizacją w IKO


View Comments
There are currently no comments.