Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Bank Pocztowy na sprzedaż


Największy polski bank posiada obecnie około 25% udziałów w Pocztowym. Reszta należy do Poczty Polskiej. W efekcie, PKO BP wciąż podtrzymuje zainteresowanie przejęciem przedmiotu sprzedaży. Bank Pocztowy niebawem może stać się własnością kogoś innego!

Czytaj też: Express Elixir i Blue Cash na fali wznoszącej

O sprawie informuje Puls Biznesu, który dodaje, że wcześniej nalegało na sprzedaż przede wszystkim Ministerstwo Aktywów Państwowych. Teraz jednak chęć zakupu wyraża także największy rodzimy bank.

Co ciekawe, na temat wspomnianych planów głośno zrobiło się jeszcze we wrześniu, o czym mogliście przeczytać już u nas. Propozycja przejęcia pojawiła się wiosną, ale przez kolejne miesiące jednak nic się nie działo. Jesienią jednak wznowiono prace,a przemawiają za tym, jak się okazuje, czynniki polityczne. W efekcie, Bank Pocztowy będzie musiał być w jakiś sposób dokapitalizowany. 

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy na sprzedaż

Z kolei PKO BP w efekcie przejęcia mógłby poszerzyć swoją sieć oddziałową. Ile jednak zapłaci za nabycie wszystkich udziałów? Trzeba mieć na uwadze, że spory udział mają w nich kredyty konsumenckie, całkiem atrakcyjne w dobie wysokich stóp procentowych.

Czytaj też: Operator DotBee wejdzie na giełdę NewConnect

Równocześnie, warto przypomnieć, że PKO BP chciał kupić Pocztowy jeszcze w 2012 roku. Wówczas jednak sama Poczta Polska nie była zainteresowana transakcją. Operator pocztowy liczył na to, że filar bankowy odegra większą rolę w jego rozwoju. Stało się jednak nieco inaczej…

Czytaj też: Płatności odroczone w Polsce: 62% Polaków chociaż raz zapłaciło później


View Comments
There are currently no comments.