fintech
Posted By Admin

Usługi inwestycyjne w aplikacji Wise – nowa licencja fintechu


FIntech Wise uzyskał nową licencję, w efekcie której pojawiają się nowe usługi inwestycyjne w aplikacji! Z nowości, co ciekawe, będą mogli korzystać wszyscy klienci Wise, także ci z kraju nad Wisłą.

Czytaj też: PKO BP odświeża wizerunek kart z klubowymi herbami

Sam fintech z kolei otrzymał licencję inwestycyjną Finantsinsektsioon – Financial Supervision and Resolution Authority, a więc… Estońskiego nadzoru finansowego! W efekcie tejże będzie mógł teraz zaproponować nowość. Usługi inwestycyjne w aplikacji Wise: Assets. Co ważne, dotychczas oferta dostępna była wyłącznie w Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: Apple Tap to Pay z szerszym wsparciem. PayPal zapowiada integrację

wise

Usługi inwestycyjne w aplikacji Wise – nowa licencja fintechu

Wise równocześnie zamierza udostępnić opcję Assets klientom w Estonii w ciągu najbliższych kwartałów. Jednocześnie fintech zapewnia, że oferuje nowe rozwiązanie na wszystkich rynkach w Europie, na których działa. Także w Polsce. Obecnie stara się jednak o uzyskanie odpowiednich zgód.

Czytaj też: Płatności kryptowalutami za codzienne zakupy w Revolut

Co ciekawe, na koniec warto przypomnieć, że Wise to jeden z największych fintechów w Europie, założony przez osoby pochodzące właśnie z Estonii.

Czytaj też: Polscy sprzedawcy szybciej i łatwiej trafią do nowych klientów nad Bałtykiem

Spółka powstała na początku poprzedniej dekady i, co ważne, specjalizuje się w przelewach międzynarodowych, obsługując transakcje w kilkudziesięciu walutach świata, w tym złotówce. Klienci mają więc do dyspozycji wirtualny portfel, którym można zarządzać w aplikacji mobilnej.

Czytaj też: Mastercard poszerza usługę dla banków i fintechów – Crypto Source


View Comments
There are currently no comments.