Systemy płatności
Posted By Admin

CyberRescue od ING – nowe rozwiązanie dla klientów banku


ING Bank Śląski dołącza do grona banków, które wprowadzają usługę CyberRescue. W ramach tejże z kolei klienci mogą liczyć na darmową pomoc, gdy padną ofiarą cyberprzestępców. Usługa równocześnie obejmuje także na przykład powiadomienia o nowościach w oszustwach internetowych, a dodatkowo – całodobowe wsparcie ekspertów w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Czytaj też: System Ognivo: ponad 4,3 tys. wniosków o przeniesienie rachunków

CyberRescue od ING - nowe rozwiązanie dla klientów banku

CyberRescue to z kolei startup zajmujący się ratowaniem ofiar cyberprzestępców. Firma, co ciekawe, ostrzega przed nowymi oszustwami oraz równocześnie zapewnia wsparcie w tematach związanych z cyberbezpieczeństwem. Z usług już teraz mogą korzystać klienci mBanku, Santandera, a teraz dodatkowo ING Banku Śląskiego.

Czytaj też: Płatności odroczone w Polsce: 62% Polaków chociaż raz zapłaciło później

CyberRescue od ING – nowe rozwiązanie dla klientów banku

Tymczasem, by skorzystać z usługi CyberRescue w ING, wystarczy aktywować ją w aplikacji mobilnej banku. W efekcie trzeba przejść do sekcji Usługi, a później w strefie bezpieczeństwa wybrać CyberRescue. W kolejnym kroku pojawi się jednorazowy kod oraz nastąpi przekierowanie do formularza online.

Sama usługa z kolei zapewnia klientom ING bezpłatną pomoc ekspertów dotyczącą bezpieczeństwa w sieci. Specjaliści są dostępni całodobowo. Można się z nimi skontaktować telefonicznie, mailowo, SMSem albo przez Messenger.

Sami eksperci z kolei, w ramach usługi CyberRescue, sprawdzają podejrzane sklepy online, aukcje i sprzedawców. Zweryfikują także potencjalnie niebezpieczne wiadomości z linkiem.

Czytaj też: Bezgotówkowe Kino Objazdowe: rozrywka i edukacja Fundacji


View Comments
There are currently no comments.