Raporty
Posted By Admin

System Ognivo: ponad 4,3 tys. wniosków o przeniesienie rachunków


KIR zaprezentował właśnie wyniki systemu Ognivo za III kwartał tego roku. Decyzję o przeniesienie rachunków podjęto aż 4 303 razy! Dla porównania – w analogicznym okresie 2021 – odnotowano takich decyzji zaledwie 3 802. 

Czytaj też: BLIK: najbardziej rozpoznawalna marka płatności w kraju

W efekcie podjęcia takiej decyzji – i wnioskowania o przeniesienie rachunków osobistych do innego banku – należy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. Co ciekawe, dokładnie tak samo można złożyć także wniosek o zamknięcie rachunku.

Czytaj też: Pekao edukuje na temat kredytów hipotecznych – Poradnik Kredytowy

Tymczasem, warto zaznaczyć, że najwięcej takich wniosków o przeniesienie z wykorzystaniem Ognivo wpłynęło w lipcu – 1,4 tys. Z kolei na zamknięcie dotychczasowego rachunku zdecydowało się ponad 4 260 osób, a więc 99% wszystkich wnioskujących o zmianę rachunku.

Ognivo

System Ognivo: ponad 4,3 tys. wniosków o przeniesienie rachunków

Równocześnie, w efekcie Ognivo klienci banków mają możliwość wydania dyspozycji przekazania środków czy przeniesienia zleceń płatniczych i pełnomocnictw złożonych w dotychczasowym banku. W III kwartale 2022 przeniesienia salda dokonało ponad 4 050 osób, a poleceń zapłaty – 451.

Czytaj też: Płatności mobilne w Polsce – już 13% transakcji terminalowych wykonujemy smartfonem lub smartwatchem

Na wniosek klienta z kolei można dodatkowo przekazać informację o dokonanej zmianie wskazanym przez klienta instytucjom. System Ognivo umożliwia komunikację pomiędzy bankami, a innymi uprawnionymi podmiotami. 

Czytaj też: Zakładanie konta przez telefon – nowa oferta Credit Agricole


View Comments
There are currently no comments.