Aktualności
Posted By Admin

Asystent głosowy IKO już na iPhone’a


PKO zdecydował się na zrównanie funkcjonalności dla Androida i iOS’a. W efekcie czego, przed sympatykami iPhone’a pojawia się.. asystent głosowy od IKO! Co prawda, nieco później niż na Androidzie, ale lepiej późno, niż wcale.

Dzięki rozwiązaniu można już zrobić przelew, wyszukać transakcje w historii na przykład wertując je według daty czy użyć kodu BLIK. No, albo doładować telefon na kartę. Jednak asystent głosowy IKO wciąż się uczy. W niedalekiej przyszłości ma więc obsługiwać kolejne zdefiniowane polecenia.

Asystent głosowy IKO dla samotników

Tymczasem, kilka tygodni temu już ci zabiegani posiadacze Androidów mogli podjąć się rozmowy z asystentem IKO. Wówczas PKO zarzekał się, że na systemach iOS też pojawi się ta funkcja. Jak powiedział, tak i zrobił.

asystent głosowy iko

Co więcej, warto przypomnieć, że już pod koniec lipca pojawiła się aktualizacja aplikacji IKO na iPhona.

W ramach niej klienci mogli wreszcie otwierać konta przez selfie. Z kolei jeśli chodzi o wygląd – PKO wprowadził samochodową platformę Automarket i odświeżył menu.

Chodzą głosy, że to nie koniec

Jednak, o możliwościach asystenta głosowego w IKO i wszystkich innych planach bankowości opowiadał już na łamach internetowych Kamil Koniewicz, dyrektor AI w PKO BP.

Zdecydowanie nie celujemy w 1% czy 2% fascynatów technologii, tylko przygotowujemy rozwiązanie dla wszystkich klientów. Nie chcemy stworzyć tylko i wyłącznie głosowej wersji IKO (…). To nie ma być automat reagujący wyłącznie na wybrane komendy, ale bardziej partner do dyskusji, do czego stopniowo dojdziemy.

(…) chcemy by  był on dostępny dla jak najszerszej grupy użytkowników i mogli się oni oswoić z nową technologią.


View Comments
There are currently no comments.