Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Aplikacja BIK wreszcie do dyspozycji!


Aplikacja płatnicza od BIK – Biura Informacji Kredytowej – już jest gotowa! Zapewnia szybki i wygodny dostęp do informacji o historii kredytowej. I to wyłącznie w efekcie korzystania ze smartfona. BIK i jego aplikacją robią więc krok w stronę pełnej mobilności.

Co ciekawe, przed wdrożeniem aplikacji BIK przeanalizowano potrzeby klientów. Dodatkowo, wzięto także pod uwagę to, jaką rolę pełni nasz smartfon. W efekcie, BIK dał się mieć pod ręką! Co prawda, aplikacja była zapowiadana już wcześniej, jednak na początku roku kalendarzowego udostępniono ją klientom. 

Aplikacja BIK daje się lubić

Tymczasem, o tym, że usługi są całkiem wartościowe nie trzeba przekonywać przede wszystkim tych, którzy akurat starają się o kredyt. W BIK przecież sprawdzimy pełną historię kredytową oraz, przede wszystkim, to, co sądzą o nas banki. Do tego, dodatkowo, dochodzą także alerty BIK, czyli narzędzie do monitoringu. Jeśli instytucja posługuje się naszymi danymi – smartfon zaraz nas o tym poinformuje.

aplikacja bik

Na ten moment aplikacja jest już dopracowana. Jednak nim z niej skorzystamy, musimy założyć konto  w Biurze Informacji Kredytowej. Samo logowanie z kolei jest też możliwe z poziomu biometrii palca.

Co daje aplikacja BIK?

W międzyczasie jednak pojawia się  pytanie, co dalej? Co daje ta cała aplikacja BIK w telefonie obok wszystkich, które przecież już mamy.

Otóż, głównym założeniem jest dostęp w czasie rzeczywistym do własnej historii kredytowej. Tutaj od razu po zalogowaniu widzimy wskaźniki, które pokazują zawsze aktualny stan naszego kredytu.

Obok, otrzymujemy także Analizator Kredytowy – narzędzie do oceny szans na kredyt..

Analizator bierze pod uwagę nie tylko dochody klienta, ale i inne kalkulatory. Co ciekawe, aplikacja mój BIK udostępnia także możliwość ochrony przed wyłudzeniami na skradzione dane. 

Uruchomiliśmy aplikację Mój BIK, ponieważ chcemy być z naszą ofertą jeszcze bliżej klientów. Coraz więcej osób chce mieć informacje szybko, „tu i teraz”. Aplikacja Mój BIK odpowiada na tę potrzebę.  Wystarczy sięgnąć po swój smartfon, by niezależnie od tego, gdzie się jest, kontrolować swoje finanse.

Myślę, że aplikacja Mój BIK jest przydatna dla wszystkich osób, które już spłacają swoje kredyty i pożyczki, a jest to 15 milionów Polaków. Oprócz tego nasza aplikacja pomaga chronić się przed wyłudzeniami – tym powinni być zainteresowani wszyscy dorośli Polacy.

Marcin Gozdek, dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego BIK.

Czytaj też: UWAGA: mbannk.pl to oszustwo!


View Comments
There are currently no comments.