Systemy płatności
Posted By Admin

Open Banking Europe przejęty!


Brytyjski fintech Konsentus podjął się przejęcia Open Banking Europe. Efektem ma być wzmocnienie innowacji w zakresie płatności i otwartej bankowości. To wszystko na Starym Kontynencie.

Warto jednak przypomnieć kim jest OBE. Ten powstał w 2017 roku i do tej pory należał do PRETA. Wszystko po to, by połączyć uczestników rynku, by zwiększyć zarówno wydajność, jak i konkurencyjność czy bezpieczeństwo płatności online w Europie. Więc Open Banking Europe skupia się przede wszystkim na otwartej bankowości i wymogach wynikających z dyrektywy PSD2. Na ten moment do OBE należą podmioty pokroju Wells Fargo, Bank of America, BNP czy Uni Credit, Societe Generale, JP Morgan, HSBC i Citi.

Czytaj też: Banknot 1000 PLN już niebawem?

open banking europe

Open Banking Europe się oddał

Tymczasem, OBE przejęte zostało już przez brytyjską spółkę Konsentus. Ten drugi z kolei powstał w 2018 roku. Co więcej, jego celem jest umożliwienie bezpiecznej wymiany danych i pieniędzy zgodnie z dyrektywą PSD2. 

Podobnie jak Konsentus, OBE zidentyfikowało potrzebę posiadania zaufanego i funkcjonalnego repozytorium danych regulacyjnych dotyczących dostawców zewnętrznych (TPP).

To z kolei doprowadziło do ustanowienia „Katalogu regulacyjnego” OBE. Katalog konsoliduje informacje z rejestrów organów krajowych, udostępniając je w sposób łatwy do uzyskania i przetwarzania. Jest używany przez ponad 500 największych instytucji finansowych w całej Europie.

oficjalny komunikat.

View Comments
There are currently no comments.