Aktualności
Posted By Admin

65% Polaków korzysta z usług subskrypcyjnych – raport Santandera


Już ponad 60% rodaków, którzy kupują online korzystają z wirtualnych usług subskrypcyjnych, na przykład dostępu do platformy z  filmami typu Netflix. Wśród nich najwięcej jest, jak pewnie się domyślacie, osób w wieku 18-29 – wynika z raportu Santandera Polaków Portfel Własny. Z kolei na przeciwległym biegunie znalazło się 35% badanych, którzy nie korzystają z takich usług. Ankietowanych zapytano także o to, czy korzystaliby z mediów społecznościowych, gdyby były dostępne w modelu subskrypcyjnym. Ponad 40% zadeklarowało, że nie.

Czytaj też: Nowy rodzaj kart przedpłaconych Goodie

Co ciekawe, wśród respondentów korzystających z internetowych usług subskrypcyjnych znalazło się najwięcej 18-29 latków – 79%, i 30-39 latków – 75%, Taką subskrypcję zadeklarowało także 79% ankietowanych zarabiających między 5000, a 6999 PLN netto. 

Na przeciwległym biegunie znalazło się 35 proc. respondentów. Wśród nich było 60 proc. respondentów od 60 roku życia w górę. Żadnej internetowej usługi subskrypcyjnej nie posiada również duży odsetek ankietowanych mieszkających na wsi, aż 41 proc. Takie rozwiązania nie są też popularne wśród zarabiających najmniej do 1999 zł netto. Ponad połowa badanych z tej grupy stwierdziła, że nie posiada żadnej takiej usługi.

Ewelina Krzynowy-Gaweł, Dyrektorka ds. Sprzedaży Internetowej z Santander Consumer Banku.
65% Polaków korzysta z usług subskrypcyjnych - raport Santandera

65% Polaków korzysta z usług subskrypcyjnych – raport Santandera

Co ważne, mimo popularności takich usług – najwięcej respondentów zadeklarowało, że jest właścicielem jedynie jednej subskrypcji – 32%. Niewiele mniejszy odsetek posiada dwie usługi – 28%.  

Santander w międzyczasie zapytał także o to, jakiego rodzaju internetowe subskrypcje posiadają. Najwięcej odpowiedzi zebrały, jak się okazuje, serwisy streamingowe z filmami i serialami, takie jak Netflix (91%). Na drugim miejscu z kolei znalazły się platformy muzyczne takie, jak Spotify, a podium zamyka Legimi.

Czytaj też: Allianz pozywa Revoluta – naruszenie umowy i spora kara przed fintechem

Z kolei samo badanie zostało zrealizowane na zlecenie Santander Consumer Banku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) na przełomie września i października 2023 r. W badaniu wzięła udział reprezentatywna grupa dorosłych Polaków kupujących w internecie. Próba n = 1000.

Czytaj też: System centralny BLIKa się zmienia – czas na usługi zagraniczne


View Comments
There are currently no comments.