Karty płatnicze
Posted By Admin

30 lat karty płatniczej – Visa i Millennium świętują rocznicę!


Bank Millennium przypomniał ostatnio, że właśnie mija 30 lat karty płatniczej! W chwili debiutu można było płacić nią zaledwie w 400 punktach sprzedaży.

Czytaj też: Igoria Trade we wspólnocie z Grupą Nets!

Rocznica karty płatniczej – operatorzy świętują

Co ciekawe, dla porównania, w ubiegłym roku liczba terminali płatniczych nad Wisłą przekroczyła milion. W efekcie okrągłej rocznicy firmy przeanalizowały zmiany zachodzące w branży. 

Z badania #finanseprzyszłości2021 wynika przede wszystkim, że na znaczeniu zyska biometria. Dodatkowo, ponad połowa pytanych uważa, że za dekadę ta usługa będzie nie tylko dostępna, ale przede wszystkim uwielbiana i wykorzystywana! Później z kolei znalazła się gotówka i telefon.

Czytaj też: Aplikacja BNP Paribas obliczy ślad węglowy

30 lat karty płatniczej

30 lat karty płatniczej – to już fakt! Świętowaniu nie ma końca!

Tymczasem, kolejnym trendem, jak się mówi w kuluarach, będzie rozwój bankowości dla najmłodszych klientów. A co ciekawe, z kont bankowych korzystają już dziewięciolatkowie. Kontrolę nad nimi z kolei chce mieć ponad 90%.

W międzyczasie, sam Millennium i Visa przewidują dodatkowo, że wzrośnie popyt na „niewidzialność” banku (ale też innych firm). Klient nie będzie niebawem chciał na co dzień mieć do czynienia z bankiem. 

W efekcie, powinien wyręczać konsumenta w wielu kwestiach, na przykład opłatach czy zakupach.

Czytaj też: Terminale dotykowe dla niewidomych – rewolucja w płatnościach!


View Comments
There are currently no comments.