Systemy płatności
Posted By Admin

Visa idzie w biometrię! Inwestycja w LoginID


LoginID wykorzystuje już  oferowanych przez siebie usługach technologie biometryczne. Ta kanadyjska spółka pofirnormowała właśnie o zakończeniu rundy inweestycyjnej. W efekcie tejże, jak się okazało, Visa zdecydowała się pójść w biometrię!

Co prawda, nie podano kwoty, jednak wiadomo, że przecież organizacja płatnicza już współpracowała z firmą.

Czytaj też: Allegro kończy z PayPo, a pozostaje AllegroPay

loginID

Do potwierdzenia tożsamości jeden klik – LoginID prawdę Ci powie!

Z kolei dam LoginID to kanadyjska firma, która rozwija narzędzia przede wszystkim do potwierdzania tożsamości w świecie cyfrowym.

Firma oferuje gamę interfejsów, w tym na przykład API. Dodatkowo, te narzędzia wykorzystują biometrię i spełniają wymagania silnego uwierzytelniania konsumenta. Dlaczego? Przecież doskonale wiesz…

Hej ho, hej ho, LoginID by sobie szło…

Wszystko dlatego, że precedens zyskał na znaczeniu po wejściu unijnej dyrektywy PSD II. Ta z kolei wymusza stosowanie silnego uwierzytelniania, co najmniej dwiema metodami, o czym pisaliśmy już wielokrotnie.

To przede wszystkim kłopot dla wydawców kart. Sam numer zabezpieczający transakcję okazuje się zbyt niskim zabezpieczeniem. W efekcie.. rodzi się właśnie popularność biometrii, w którą, jak widać, angażuje się teraz coraz więcej firm!

Czytaj też: DNB ucieka z Polski – czy jego klienci nie muszą spłacać kredytów?


View Comments
There are currently no comments.