fintech
Posted By Admin

Terminale dotykowe dla niewidomych – rewolucja w płatnościach!


Ingenico wprowadziło silikonowe nakładki, które umożliwiają niewidomym klientom… autoryzację PINem!  Terminale dotykowe płatnicze dla niewidomych stają się faktem!

Firma wprowadziła własne rozwiązanie. To z kolei ma teraz za zadanie przede wszystkim eliminować problem korzystania z nowoczesnych terminali przez osoby niewidome.

Chodzi głównie o urządzenia wyposażone w ekran dotykowy. Teraz nie mają one tradycyjnej klawiatury. Zastępują je… silikonowe nakładki, które umożliwią wprowadzenie kodu PIN!

Terminale dotykowe dla niewidomych
Rozwiązanie Ingenico – terminale dla niewidomych.

Czytaj też: Square rozpycha się w usługach finansowych

Terminale dotykowe dla niewidomych stają się faktem

Tymczasem, jak wynika z informacji firmowych – okazuje się, że w pracach nad rozwiązaniem problemu osób niewidomych konsultowano się z RNIB – Royal National Institute of Blind People, czyli brytyjską organizacją charytatywną. A ponieważ ta oferuje informacje, wsparcie i porady dla niemal dwóch milionów osób w Wielkiej Brytanii z utratą wzroku – jest pewne, że rozwiązanie będzie idealnie dopasowane do ich potrzeb!

W efekcie – nakładka ma pozwolić na rozpoznanie odpowiedniej funkcji lub numer klawisza.

Czy rozwiązanie się przyjmie? Wszystko przed nami! Jednak, zapowiada się całkiem… realnie, a przede wszystkim – przydatnie!

Czytaj też: DNB ucieka z Polski – czy jego klienci nie muszą spłacać kredytów?


View Comments
There are currently no comments.