Aktualności
Posted By Admin

Aplikacja BNP Paribas obliczy ślad węglowy


Ten ślad węglowy i jego obliczanie, zdaje się, jest już nowym trendem. BNP Paribas i jego nowa aplikacja trafi do klientów w ciągu kilku najbliższych tygodni. Będzie dostępna także dla posiadaczy rachunków  w innych bankach. Cieszycie się!?

Ale przecież… czy ślad węglowy i to całe obliczanie się nie powtarza?

Ślad węglowy? Ale to już było i… wróciło!

Co prawda, bank już kilka tygodni temu ogłosił nawiązanie współpracy z fintechem Doconomy. Do tej pory jednak nie było wiadomo, kiedy narzędzie ujrzy światło dzienne. W międzyczasie sprawa się wyjaśniła.

Czytaj też: KIR z licencją płatniczą KNF

ślad węglowy bnp aplikacja

Ślad węglowy – aplikacja BNP

Co ważne, aplikacja będzie dostępna nie tylko dla klientów BNP Paribas, ale i innych banków w ramach otwartej bankowości.

– powiedział Dariusz Maciołek.

Tymczasem, przedstawiciel BNP nie zdradza jednak nazwy aplikacji. Dodaje w międzyczasie, że w przyszłości licznik śladu węglowego będzie dostępny przede wszystkim w bankowości mobilnej GOmbile.

Chciałbym też podkreślić, że w ramach współpracy z BNP Paribas w Polsce udostępnimy także licznik śladu wodnego, działający na podobnej zasadzie jak licznik śladu węglowego. BNP Paribas Polska będzie pierwszym bankiem w Europie, który udostępni to narzędzie klientom.

– powiedział Mathias Wikström.
źródło: cashless.

Czytaj też: Square rozpycha się w usługach finansowych


View Comments
There are currently no comments.