Płatności online
Posted By Admin

WPPAY – nowa metoda płatności w internecie


WPPAY to nowa marka, którą zarejestrowała sopocka spółka Blue Media. Firma we współpracy z WP Desk szykuje właśnie nowe rozwiązanie do obsługi płatności w sklepach internetowych zbudowanych w technologii WooCommerce.  Rozwiązanie ma już zastrzeżony znak towarowy:

WPPAY - nowa metoda płatności w internecie

W efekcie przygotowanej wtyczki właściciele sklepów internetowych opartych na WordPressie będą więc mogli przyjmować płatności online od klientów. Rozwiązanie, jak się okazuje, będzie dla nich dostępne w ramach platformy WP Desk.

Czytaj też: MIPy – nowe podmioty na liście KNFu

WPPAY – nowa metoda płatności w internecie

Co ciekawe, ta ostatnia to popularna polska platforma z rozszerzeniami do WooCommerce. Znając już działalność Blue Medii można się spodziewać przede wszystkim tego, że WPPAY okaże się wtyczką płatniczą niewymagającą wiedzy technicznej  od właściciela sklepu. Co więcej, najpewniej klienci będą mogli także w międzyczasie liczyć na stałe wsparcie posprzedażowe.

Czytaj też: SGB Mobile uruchamia kantor walutowy

Narzędzie ma być kierowane przede wszystkim do właścicieli sklepów, którzy rozpoczynają działalność. A dodatkowo do tych, którzy funkcjonują już na rynku,  którzy równocześnie chcieliby zmienić swojego dotychczasowego operatora płatności. W efekcie WPPAY sprzedawcy będą mogli udostępniać klientom popularne metody płatności, na przykład szybkie przelewy, BLIK, płatności kartą czy Google i Apple Pay.

Z kolei dla Blue Media wdrożenie WPPAY będzie kolejnym krokiem w rozwoju płatności e-commerce. Sopocki operator współpracuje na przykład z innym dostawcą – Prestashop. I to jako rekomendowany dostawca płatności, a także odpowiada za obsługę Płatności Shoper, Płatności Sky-Pay.

Czytaj też: Nowy terminal płatniczy PAX już na rynku


View Comments
There are currently no comments.