Płatności online
Posted By Admin

Wise i Temenos idą przez fintech pod rękę…


Fintech Wise nawiązuje teraz współpracę z Temenos – szwajcarską spółką dostarczającą oprogramowanie oparte na chmurze.

W efekcie partnerstwa – banki będą mogły teraz zaoferować klientom szybkie i tanie przelewy międzynarodowe.

Z kolei na platformie Temenos MarketPlace można znaleźć już rozwiązanie Wise Platform – ofertę fintechu skierowaną do banków. Dlatego też, klienci Temenos będą mogli skorzystać z szybkich i tanich płatności międzynarodowych.

Czytaj też: Cyfrowa złotówka – na razie poczekamy…

Wise i Temenos

Wise i Temenos – kto jest kim?

Co ciekawe, z platformy Temenos ma korzystać już ponad 3 tysiące banków i instytucji finansowych z całego świata. Teraz z kolei zyskali dostęp do rozwiązań fintechu Wise – tanich przelewów międzynarodowych. Będą mogli je więc udostępnić klinetom w ramach platformy cyfrowej bankowości.

Wise i Temenos

Temenos to szwajcarski fintech, który udostępnia oprogramowanie oparte na chmurze, przeznaczone przede wszystkim dla bankowości i innych instytucji finansowych.

Wise, jak już pewnie wiecie, to jedna z największych firm finansowo-technologicznych w Europie. Co więcej, już teraz wyceniany jest na około 5 mld dolarów, a z jego usług korzysta ponad 10 mln klientów.

Tymczasem, warto też wspomnieć, że Temenos niedawno nawiązał także współpracę z jednym z banków.

Mowa o czeskim Komercini Banka, należącym do grupy Societe Generale. Precedens ma pozwolić bankowi przede wszystkim na uproszczenie infrastruktury IT i szybsze wprowadzanie produktów na rynek.

Czytaj też: Raport Mastercard: wzrost sprzedaży internetowej był tylko chwilowy?


View Comments
There are currently no comments.