Aktualności
Posted By Admin

Wakacyjny wzrost liczby bankomatów


Do blisko 10,7 tysięcy wzrosła liczba bankomatów umożliwiających wypłaty przy pomocy Apple i Google Pay. Wakacyjny wzrost liczby bankomatów to jest to, o co walczyła firma!

Czytaj też: Payback wprowadza nową usługę – Payback Pay

Blik z kolei akceptowany był w aż 19,5 tys. maszyn. Na koniec II kwartału tego roku na polskim rynku funkcjonowało 20 888 bankomatów. To z kolei o 252 więcej niż na koniec marca tego roku oraz o 176 mniej niż w czerwcu minionego roku. Wzrost sieci bankomatowej to zasługa przede wszystkim Euronetu, ITCARD czy PKO.

wzrost liczby bankomatów

Wakacyjny wzrost liczby bankomatów

Te sieci z kolei zajmują równocześnie pierwsze trzy miejsca w zestawieniu największych operatorów bankomatów. Euronet miał ich w czerwcu ponad 7220, ITCARD – 4209, a PKO – 2968. Kolejny za podium jest BPS – 1588. Z listy operatorów, którzy notowali jakikolwiek wakacyjny wzrost liczby bankomatów zniknęła jednak jedna instytucja – Bank Nowy. 

Czytaj też: Globalne inwestycje Polaków – raport Finax

Co ciekawe, od wielu lat operatorzy bankomatów w Polsce rozwijają sieci także pod kątem technologii zbliżeniowej. Ta z kolei umożliwia wypłaty gotówki na przykład w efekcie takich rozwiązań jak cyfrowe portfele Apple czy Google Pay. W czerwcu czytniki bezstykowe były w 10672 bankomatach. W międzyczasie Blikiem gotówkę można było wypłacać z blisko 19500 urządzeń.

Czytaj też: Zapłać, gdy sprzedasz – nowy proces rozliczenia na OLX


View Comments
There are currently no comments.