Płatności online
Posted By Admin

Usługi dodane Visa: fintech poszerza ofertę


Nowe rozwiązania mają być dostępne dla klientów jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Usługi dodane Visa, czyli poszerzona oferta fintechu, mają pojawić się przede wszystkim  w kontekście zarządzania ryzykiem i zapobiegania oszustwom. 

Czytaj też: Nowa ekspansja Robinhood – fintech wreszcie wychodzi poza USA

Visa na ten moment, co ciekawe, oferuje blisko 200 usług dodanych w pięciu kategoriach:

  • akceptacja, 
  • doradztwo, 
  • wydawnictwo, 
  • otwarta bankowość, 
  • ochrona.

Tymczasem, dwie nowości należą do tej ostatniej kategorii – Visa Protect. Zaprojektowano je w celu ograniczenia liczby oszustw związanych z przelewami natychmiastowymi z konta na konto. A także płatnościami online czy transakcjami w obrębie sieci Visa i poza nią.

Czytaj też: mBank wyłączy aplikację i serwis internetowy w krajach objętych sankcjami

Usługi dodane Visa: fintech poszerza ofertę
źródło: Visa

Usługi dodane Visa: fintech poszerza ofertę

Co ciekawe, ta amerykańska firma precyzuje, że rozwiązania Visa Advanced Authorization i Visa Risk Manager obejmą płatności nie tylko jej kartami. Zestaw narzędzi do zarządzania ryzykiem będzie w efekcie niezależny od schematu sieci. W rezultacie wydawcy kart będą mogli wzmocnić ochronę czy uprościć procesy bezpieczeństwa, a tym samym – obniżyć koszty.

Czytaj też: Od kiedy dziecko może płacić kartą i telefonem? Podpowiadamy!

Kolejna usługa ma chronić w czasie rzeczywistym płatności finalizowane w obrębie różnych konta. W tym transakcje P2P. W efekcie modeli opartych przede wszystkim na uczeniu maszynowym, system szacuje ryzyko i pomaga zapobiegać oszustwom. Wszystko przez automatyczne blokowanie nieprawidłowych transakcji.

Czytaj też: Raiffeisen Digital Bank realizuje lokaty terminowe


View Comments
There are currently no comments.