Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Trzech muszkieterów bankowości: Alior, BNP i PKO ratują startupy?


Przyszły tydzień minie pod znakiem konferencji prasowej trzech muszkieterów bankowości: Alior Banku, BNP i PKO, którzy to przy (być może okrągłym) stole zasiądą, by ogłosić wspólny wynalazek biznesowy.

Co więcej, głos zabiorą przede wszystkim prezesi powyższych, czyli Krzystof Bechta, Przemysław Gdański i Zbigniew Jagiełło.

Jednak, jak na razie, niewiele o ów wydarzeniu tak naprawdę wiadomo, ponieważ rąbka tajemnicy uchylił jedynie serwis Cashless, który także trzymany jest w niepewności.

Tymczasem, domyślać się można, że chodzi na przykład o wspólne przedsięwzięcie z kategorii tych fintechowych, ponieważ obrady trzech muszkieterów odbyć się mają w centrum świata startupów i ich mentorów.

alior

A ponieważ to w zasadzie wyłącznie domysły – swobodnie można snuć marzenia, kto zostanie przejęty, no i – czy w ogóle?

Ponadto, warto też pamiętać, że ów spotkanie zdaje się być nieco zaskakujące, przede wszystkim dlatego, że Polska, jak długa i szeroka – tak raczej niechętna do maczania bankowych płatności w startupach z branży fintech.

Co więcej, jednym z nielicznych przykładów podobnych wynalazków jest na przykład Blik, który zrzeszył kilka polskich banków, czy ING twistujący z nowościami.

Dlatego też, jak na razie – nie ma co gdybać, jednak warto śledzić co przy okrągłym stole bankowości wśród Alior Banku, BNP i PKO będzie miało miejsce już w kolejny czwartek.

Być może, jakiś mały, jeszcze nieopierzony fintech, nowy rok rozpocznie się z przytupem?


View Comments
There are currently no comments.