Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Trustly przełożył IPO


Jeszcze niedawno Trustly szykował się do wejścia na giełdę. I to aż w Sztokholmie. Wówczas spółka planowała pozyskać niemal 1 mld USD. Przesunięcie tego debiutu wynika jednak ze zgłoszonych przez szwedzki nadzór FI wątpliwości dotyczącej weryfikacji konsumentów..

Czytaj też: System Autopay wyjeżdża za granicę!

trustly

Myślał Trustly o niedzieli…

Spółka ogłosiła, że odkłada jednak IPO na giełdzie w Sztokholmie do czasu wyjaśnienia ów wątpliwości. Te zgłosił z kolei szwedzki nadzór. Z informacji medialnych wynika jednak, że te dotyczą sposobu weryfikacji konsumentów korzystających z Trustly. 

W efekcie, wycena Trustly wyniosłaby 9 mld Euro. Z kolei prezes Johan Tjarnberg podał, że debiut na giełdzie byłby bardzo korzystny. Więc nie zamierza na razie porzucać ów planów. Na ten moment, co prawda firma nie ma ustalonego harmonogramu z informacją kiedy dojdzie do debiutu. Jednak jedno jest pewne – wyjaśnienie pójdzie po jego myśli!

Tymczasem, obok informacji o przesuniętym IPO – Trusty podał dodatkowo wyniki finansowe za I kwartał 2021. Trzy miesiące okazały się.. genialne! Fintech zwiększył przychody o 46% rokrocznie. Z kolei sam wolumen transakcji zwiększył się o 49% do 66 mld SEK, czyli blisko do 8 mld USD. Największy procentowy wzrost przychodów z kolei przypada na Amerykę Północną – ponad 600% rokrocznie.

Czytaj też: mPay Go – nowa funkcja!


View Comments
There are currently no comments.